אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במשרד התיירות יוזמים את קיצור חופשות ספטמבר צילום: מירו ממן

במשרד התיירות יוזמים את קיצור חופשות ספטמבר

במשרד התיירות, מבנה החופשות יעודד את המשפחות הישראליות לקחת חופשות בארץ. מנכ"ל משרד התיירות: "יש כאן נושא כלכלי ממדרגה ראשונה"

03.10.2013, 07:00 | גיל קליאן

משרד התיירות יוזם תוכנית במסגרתה שלושת ימי החופשה בין יום כיפור לסוכות יוצמדו לחגים אחרים. המטרה מאחורי היוזמה היא יצירת סופי שבוע ארוכים בשלושה חגים אחרים. כך, מקווים במשרד התיירות, מבנה החופשות יעודד את המשפחות הישראליות לקחת חופשות בארץ.

ל"כלכליסט" נודע כי משרד התיירות צפוי לפנות למשרד החינוך, שמקיים דיונים בנושא במקביל, על מנת לקדם את היוזמה.

"לצערי עד היום לא הסתכלו בישראל על מבנה לוח החופשות בהיבט תיירותי, אלא רק בהיבט חינוכי", אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי. "יש כאן נושא כלכלי ממדרגה ראשונה. אם בעבר ישבו במשרד החינוך אנשים שמבינים בחינוך וקבעו לוח חופשות אני חושב שהיום צריך להסתכל על זה בעיניים תיירותיות. נפזר את הימים. יום אחד בט"ו בשבט עם סופ"ש ארוך כשהכל ירוק ופורח וימים נוספים בפורים וביום העצמאות. הצימרים, אתרי הקמפינג ואתרי הנופש יהיו מלאים".

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

הלוי מדגיש כי מדובר בעונות שאינן נמנות על עונות השיא של בתי המלון ואתרי הנופש. "בכל החגים האלה מדובר על מועדים מחוץ לעונת התיירות, שיכולים לספק אוויר לתעשייה ביום־יום הקשה. ימי החופש אצלנו בנויים לא נכון. זה גם מתיש את ההורים וגם לא נותן תפוקה כלכלית שהם יכולים לתת. צריך לנצל את הימים האלה כדי להחיות אזורים מתים בתיירות".

כעת נקבעים ימי החופש ללא התייעצות עם המשרדים הכלכליים, והם נקבעים למעשה תוך מו"מ בין אנשי משרד החינוך לארגוני המורים ואנשי השלטון המקומי. הדיונים שהחלו בנושא בימים אלה מתנהלים ללא תאריך יעד לסיום, אך ההערכות הן כי הדיונים יסתיימו בשבועות הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
מצוין. WINWIN לכולם
חופש של תלמידים בלי קורלציה לחופש להורים זה אסון כלכלי ופיסי. ככה כל המשפחה יכולה לצאת לסופ"ש ארוך ביחד ולא צריך להפסיד ימי עבודה או להתחיל לגייס סבים וסבתות למשימה. מצד שני המדינה מרוויחה גם מתירות וגם מחוסר אובדן ימי עבודה. לא יודע אם השר הגה את זה או המנכ"ל שלו, בכל מקרה זה רעיון מצויין והלוואי שהפקידים המרובעים ישכילו ליישם אותו.
יוסי  |  07.10.13
15.
תגובה ל-3 אל תרד לאילת אז לא תהיה לך בעיה עם מזג האוויר
עם הבלאגן והליכלוך.. בצפון הארץ יש מלונות לא פחות טובים, אקלים נוח, נוף מצויין ואיכות. לא אומר שזה זול, אבל השנה היינו במלון פסטורל בכפר בלום ובאמת הרגשתי שקיבלתי תמורה נאה לכסף שלי. מה שאני לא יכול להגיד עם פעמים קודמות שירדנו עם הילדים לאילת.
גבע  |  07.10.13
לכל התגובות