אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היורו היציג קפץ ב-0.7% ל-4.81 שקלים; "בנק ישראל מנע קריסת הדולר" צילום: מיקי אלון, גיא אסיאג

היורו היציג קפץ ב-0.7% ל-4.81 שקלים; "בנק ישראל מנע קריסת הדולר"

הדולר רשם עלייה קלה של 0.1% לשער יציג של 3.53 שקלים. אתמול הודיע בנק ישראל בראשות הנגידה הזמנית קרנית פלוג על כוונתו להגדיל את רכישות הדולרים בשנה הבאה

03.10.2013, 15:38 | שי סלינס

היורו היציג קפץ היום (ה') ב-0.7% ל-4.81 שקלים. הדולר רשם עלייה קלה של 0.1% לשער יציג של 3.53 שקלים.  

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה העיקרית לבלימת הירידה בדולר הייתה הפעם הודעת בנק ישראל בראשות הנגידה הזמנית קרנית פלוג, על כוונתו להגדיל את רכישות הדולרים שהוא מבצע במטרה לקזז את ההשפעה של הפקת הגז הטבעי מקידוח "תמר" על מאזן התשלומים, מ- 2.1 מיליארד דולר השנה ל- 3.5 מיליארד דולר בשנה הבאה.

במקביל, ממשיך בנק ישראל במדיניותו הרגילה בתחום מטבע החוץ, שבה הוא מתערב מדי פעם במסחר כדי למנוע "תנודות חריגות בשער החליפין". ההערכה היא שהוא יתקשה להתמיד לאורך זמן ברכישות דולרים מוגברות אלה.

 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הדולר הצליח לשמור על יציבות מעל רמה של 3.53 שקלים, וזאת למרות היחלשותו החדה של הדולר בעולם, אשר צנח לשפל של 8 חודשים למול היורו. אין ספק שלהכרזתו של בנק ישראל, לפיה בכוונתו להמשיך בתוכנית רכישות הדולר גם ב-2014, היתה השפעה ממתנת על הפיחות בדולר והיא מנעה קריסה".

"לאור שער החליפין הנמוך שבו נסחר הדולרמול השקל בשבועות האחרונים, בנק ישראל החליט לנקוט מדיניות אגרסיבית יותר, ובכלל זה הורדת ריבית והגברת הרכישות. בנק ישראל מנסה להתמודד עם שני גורמים רבי משקל – הפיחות של הדולר בעולם בשל מדיניות ההרחבה של הפד, והתיסוף הצפוי בשקל בשל התקבולים ממאגרי הגז", הוסיפו ב-FXCM.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות