אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי: רוכשי כלל ביטוח יציגו מחר את המשקיעים שיצטרפו לקבוצה צילם: אוראל כהן

אי.די.בי: רוכשי כלל ביטוח יציגו מחר את המשקיעים שיצטרפו לקבוצה

על פי החלטת ביהמ"ש, אי.די.בי מחוייבת להציג את פרטי קבוצת הרוכשים עד מחר לכל המאוחר. במקור היתה אמורה הקבוצה התאילנדית CP להצטרף לקבוצת הרכישה, אולם היא נסוגה מהחלטה

03.10.2013, 13:17 | גולן חזני

התקדמות בעיסקת כלל ביטוח. אי.די.בי מדווחת היום כי החברה הסינית JT Capital Managemen שחתמה על הסכם לרכישת השליטה בחברה (32%), תציג את שמות המשקיעים החדשים שיצטרפו אליה עד מחר.

קראו עוד בכלכליסט

מחר, 4 באוקטובר, הוא התאריך האחרון שנקבע ע"י בית המשפט המחוזי בראשות השופט איתן אורנשטיין, לחשוף את שמות המשקיעים.

על פי הסכם הרכישה שעליו דיווחה אי.די.בי, JT תוביל קבוצת משקיעים שתרכוש את כלל ביטוח עבור 1.472 מיליארד שקל, ולפי שווי חברה של 4.6 מיליארד שקל. במקור היתה אמורה הקבוצה התאילנדית CP להצטרף לקבוצת הרכישה, אולם היא התחרטה ברגע האחרון ונסוגה.

המשקיעים שיצטרפו יהיו העוגן של ההשקעה, כ-90%, ועד מחר הם אמורים להציג גם הוכחה ליכולותיהם הכלכליות כדי להשלים את העיסקה.

בתחילת החודש שעבר העבירה קבוצה הסינית ן 7.7 מיליון דולר לסכום הנאמנות.סכום זה הצטרף ל-20 מיליון דולר אשר הופקדו על ידי הקבוצה הסינית בנאמנות במועד חתימת הסכם המכר, והוא משלים לכ-100 מיליון שקל את הסך הכולל שהעמידה הקבוצה הסינית להבטחת התחייבויותיה ולתשלום פיצויים במקרים של אי עמידה בתנאי ההסכם. 

איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח, צילום: אוראל כהן איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח | צילום: אוראל כהן איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח, צילום: אוראל כהן

בסוף אוגוסט מונה משה טרי כמשקיף בכלל ביטוח, לאחר סיכום של הממונה על שוק ההון לשעבר עודד שריג עם המשקיף מטעם בית המשפט חגי אולמן ועם החברה עצמה על מינוי המשקיף הוטלה מגבלה אחת, שקבעה במכירת כלל ביטוח ימשיך לטפל בעל השליטה בחברה נוחי דנקנר.

התיאום המשותף בין שלושת הגורמים על מינוי המשקיף הגיע לאחר ששלב מוקדם יותר התנגד המשקיף למינוי ופנה לבית המשפט בבקשה למניעתו. בית המשפט אכן עצר זמנית את המינוי שנעשה באופן חד צדדי, והורה לצדדים להגיע להחלטה משותפת בעניין.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות