אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רופא שיניים החשוד בהעלמת מס נעצר ושוחרר בערבות צילום: shutterstock

רופא שיניים החשוד בהעלמת מס נעצר ושוחרר בערבות

בביקורת שנערכה ברשות המסים עלה כי הרופא השמיט הכנסות של כמיליון שקל במשך שלש שנים. בחקירתו הודה הרופא כי מדובר בהעלמות בהיקף גבוה בהרבה - של כ-6 מיליון שקל. בא כוחו של ג'אבר: "התמונה תתברר"

03.10.2013, 14:10 | הדר קנה
ד"ר סלאח ג'בר רופא שיניים מאזור ירושלים נעצר הבוקר ושוחרר בערבות, בחשד שהעלים הכנסות של ששה מיליון שקלים. השופט אוהד גורדון מבית משפט השלום בירושלים שחרר את ג'בר תחת תנאים מגבילים הכוללים: הפקדה של 100 אלף שקל, ערבות אישית של 500 אלף שקל והפקדת דרכונו.

קראו עוד בכלכליסט

ג'בר, בן 51 מתגורר באבו-גוש ועובד בקליניקה הסמוכה לביתו. על פי בקשת המעצר, ג'בר הגיש דו"חות למס הכנסה על הכנסתו מעיסוקו כרופא שיניים ובהם הצהיר על הכנסה שנתית של כחצי מיליון שקל, אך בביקורת שנערכה לו על ידי פקיד שומה ירושלים 2, התברר כי השמיט כמיליון שקל נוספים מהכנסותיו בשנים 2009-2012. בשל כך ערכה הרשות בדיקה מעמיקה יותר בספרי החשבונות שלו.

העלמות מס. הרופא הודה בהעלמות של כ-6 מיליון שקל, צילום: שאטרסטוק העלמות מס. הרופא הודה בהעלמות של כ-6 מיליון שקל | צילום: שאטרסטוק העלמות מס. הרופא הודה בהעלמות של כ-6 מיליון שקל, צילום: שאטרסטוק

אתמול ערכו חוקרי פקיד שומה חקירות ירושלים ודרום חיפוש בביתו ובמרפאתו של החשוד ובסיומו, נלקח החשוד לחקירה. על פי הרשות: "בתשאול התברר כי היקף העבירות חמור הרבה יותר, והרופא הודה בהעלמת הכנסות של למעלה מ-6 מיליון שקל בשלוש השנים האחרונות". ברשות אף טוענים כי הוא הסתיר מיועץ המס שלו חלק מחשבוניות הרכישה של חומרים למרפאה, אשר היו בסכומים הגבוהים יותר מגובה ההכנסות עליהן דיווח, על מנת לא ליצור מצג של הפסד עסקי העלול לעורר את חשדה של רשות המסים.

עו"ד משה שיפמן, המייצג את ג'בר, מסר בתגובה: "מרשי שיתף פעולה עם חוקריו. התמונה תתברר וכל העניין ייסגר במהרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות