אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרי: הסיוע הביטחוני לישראל עשוי להיפגע עקב ההשבתה בארה"ב צילום: איי פי

קרי: הסיוע הביטחוני לישראל עשוי להיפגע עקב ההשבתה בארה"ב

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי אמר כי גם הפיקוח על הסנקציות המוטלות על איראן נפגע

05.10.2013, 18:14 | סוכנויות הידיעות

"השבתת הממשל הפדרלי בארה"ב עשויה לפגוע, בין השאר, במתן הסיוע הביטחוני לבנות הברית שלנ, בהן ישראל" - כך אמר היום מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, המבקר באינדונזיה.

לדבריו, גם הפיקוח על הסנקציות המוטלות על איראן נפגע - מאחר שמרבית העובדים בגופים שאחראים על הפיקוח יצאו לחופשה כפויה.

קרי הוסיף כי חברי הקונגרס צריכים להביא בחשבון את "האפקט השלילי שיש להשבתה ברחבי העולם". עם זאת הוא אמר כי הכוח הכלכלי, הצבאי והדפילומטי שיש לארה"ב ברחבי העולם לא נפגע.

ג ג'ון קרי | צילום: איי אף פי ג

בתוך כך, נשיא ארה"ב ברק אובמה אומר שלהערכת גורמי המודיעין האמריקניים, שאיראן זקוקה לשנה או יותר כדי להגיע ליכולת גרעינית צבאית. הדברים נאמרו בראיון שהעניק בסוף השבוע לסוכנות AP.

"ההערכה שלנו ממשיכה להיות שנותרה שנה או יותר, וההערכה שלנו היא שמרנית יותר מהערכות של גופי המודיעין הישראליים".

 

במקביל, נשמעים היום באיראן קולות ספקניים באשר לאפשרות להגיע להבנה עם וושינגטון. המנהיג הרוחני העליון של איראן, האייתוללה עלי חמינאי, הבהיר היום שהוא תומך במאמציו הדיפלומטיים של הנשיא חסן רוחאני - אך הטיל ספק בסיכויי ההצלחה שלהם. זו הייתה תגובתו הראשונה לביקור רוחאני בארה"ב, שם השתתף בעצרת האו"ם.

 

 חמינאי התייחס בעקיפין גם לדברי נתניהו והבטיח להגיב בחומרה ל"איומים המגעילים" ולכל מעשה של תוקפנות. לטענת חמינאי, הממשל האמריקני יהיר, לא מהימן ולא ניתן לבטוח בו, בין היתר מאחר שהוא נשלט על ידי "הרשת הציונית הבינלאומית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות