אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: בנבג'י, יורם נוה, יוסי לוי, פרומקיס וחומצני בחמישיה הסופית לניהול הבורסה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

הערכות: בנבג'י, יורם נוה, יוסי לוי, פרומקיס וחומצני בחמישיה הסופית לניהול הבורסה

אלעד בנבג'י וענת פרומקיס הם דירקטורים בבורסה, נוה הוא מנכ"ל כלל פיננסים, לוי הוא סמנכ"ל בכיר בבורסה ואסף חומצני, נציג בורסת נאסד"ק בלונדון. האוזר עשוי להתערב ולהביא מועמד מטעמו

07.10.2013, 17:25 | רחלי בינדמן

ביום חמישי האחרון קיימה ועדת האיתור של הבורסה ישיבה במסגרתה נבחרו חמשת המועמדים הסופיים לתפקיד מנכ"ל הבורסה. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי הערכות, חמשת המועמדים המובילים כעת לתפקיד הם אלעד בנבג'י, דירקטור בבורסה ומנכ"ל חבר הבורסה של אקסלנס, יורם נוה, מנכ"ל כלל פיננסים, ענת פרומקיס, דירקטורית בבורסה ומנכ"ל חבר הבורסה של מגדל שוקי הון, יוסי לוי, סמנכ"ל בכיר בבורסה, ואסף חומצני, נציג בורסת נאסד"ק בלונדון.

פרומקיס ובנבג'י השהו את עצמם מתפקידם בדירקטוריון הבורסה עד להחלטה לגבי המינוי שלהם ולא הופיעו לישיבת הדירקטוריון שהתקיימה ביום חמישי האחרון. דבר מועמדותם מעט בעייתי מכיוון שלאורך שנים הם ישבו בדירקטוריון לצד חברי ועדת האיתור המורכבת מהדירקטורים החיצוניים בבורסה. בראש הועדה עומד ד"ר רון מלכא, היו"ר הזמני של הבורסה לאחר התפטרותו לפני חודשיים של סם ברונפלד. הדירקטוריון יצטרך לבחור עוד כשבועיים מבין חמשת המועמדים הסופייים שנבחרו על ידי ועדת האיתור.

בניין בורסת ת"א (ארכיון), צילום: עמית שעל בניין בורסת ת"א (ארכיון) | צילום: עמית שעל בניין בורסת ת"א (ארכיון), צילום: עמית שעל

אלא שאם אמנם הדירקטוריון צפוי לבחור מנכ"ל מבין חמשת המועמדים הללו, ואף אחד מהם לא יראה מתאים ליו"ר רשות ני"ע פרופ' שמואל האוזר, הוא עשוי להתערב ולהמליץ לועדה על מועמד נוסף לשביעות רצונו שאז הקלפים עשויים להיטרף.

בשוק ציפו את אסתר לבנון, מנכ"ל הבורסה הפורשת, יחליף מועמד בעל שיעור קומה בעל יכולות ביצוע ושיווק יוצאי דופן כדי לעורר את הבורסה מהתרדמת בה היתה מצוייה בשנים האחרונות. יש לציין עם זאת, כי בשבועות האחרונים ניכרים סימני התאוששות בבורסה המקומית עם עליה במחזורי המסחר, וזאת עוד בטרם מונה מנכ"ל חדש או יושמו המלצות הועדה שהקים האוזר להגברת הנזילות בבורסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות