אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוזי דיין בעקבות לפיד: "היורדים לגרמניה מאוסים עלי" צילום: אלכס קולומויסקי

עוזי דיין בעקבות לפיד: "היורדים לגרמניה מאוסים עלי"

סגן הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר מפעל הפיס הוסיף "הירידה מהארץ - בגידה ברעיון הציוני"; "לישראלים שמתרצים את ירידתם במצב החומרי, אזכיר שהאנטישמיות טענה - היהודים, היכן שטוב להם, שם מולדתם"

06.10.2013, 14:42 | כלכליסט

לאחר תקיפתו של יאיר לפיד את היורדים מהארץ, מצטרף אליו עוזי דיין , סגן הרמטכ"ל יו"ר מפעל הפיס. הוא כתב בפייסבוק: "לעולם תהיה בעיני הירידה מהארץ בגידה ברעיון הציוני – שיבת העם היהודי למולדתו. אלה שיורדים לגרמניה גם מאוסים עלי".

עוזי דיין. "הירידה מהארץ - בגידה ברעיון הציוני", צילום: אלכס קולומויסקי עוזי דיין. "הירידה מהארץ - בגידה ברעיון הציוני" | צילום: אלכס קולומויסקי עוזי דיין. "הירידה מהארץ - בגידה ברעיון הציוני", צילום: אלכס קולומויסקי

דיין עוד אמר "נכון, יש דברים רבים לתקן בארצנו, אבל לתקנם צריך רק בארצנו", והוסיף כי "לישראלים שמתרצים את ירידתם במצב החומרי, אזכיר שהאנטישמיות טענה - היהודים, היכן שטוב להם, שם מולדתם. הציונות גורסת שליהודים יהיה טוב רק במדינת היהודים". לדבריו, "מותר לכל אדם לגור היכן שיבחר ולי מותר לומר את דעתי על כך".

לפני כשבוע עורר שר האוצר יאיר לפיד סערה ציבורית, לאחר שאמר כי "תסלחו אם אני קצת חסר סבלנות לאנשים שמוכנים לזרוק לפח את הארץ היחידה שיש ליהודים, כי בברלין נוח יותר".

הפוסט עורר תגובות מעורבות. אחד המגיבים ענה לדיין כי "זה קל לבקר אנשים שמתמודדים עם מצב שונה משלך. אתה כנראה לא יודע מה זה לקנות דירה ראשונה כיום בישראל, ואיך ההרגשה כשאתה מגלה שהממשלה לא רק שלא רוצה לפתור את בעיית הדיור אלא שהיא מרוויחה ממנה ומעודדת אותה. אם הדור שלנו היה רואה נסיון כנה ואמיתי להוריד את מחירי הדיור הבלתי נסבלים אז אולי דברים היו שונים".

נראה כי דיין אכן רחוק ממעמד הביניים. עלות שכרו כיום - כ-912 אלף שקל בשנה. לפני כשנתיים, לאחר שנתניהו מינה את דיין ליו"ר מפעל הפיס עלות השכר של יו"ר מפעל הפיס היתה יותר מ-2 מיליון שקל בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

192 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

192.
אתה נמאסת, אתה וחבריך שבטוחים שהם ורק הם תורמים למדינה הזו ויצרתם
מעמדות של חוטבי עצים ושואבי מים כי אתם בטוחים שאתם הסופרמנים שמצילים את המדינה ויש לכם זכויות יתר בדרך שכחתם את החיילים הרגילים שעליהם נבנה הצבא ובזכותם הצבא מסוגל לתפקד, שכחתם את האזרחים "הפשוטים" בעינכם שמשלמים מיסים, תורמים לצמיחה. ההתנשאות שלך ושל חבריך חצת מזמן כל גבולות.
האזרח הקטן  |  09.10.13
191.
עןזי דיין בעכבות לפיד
הגיע הזמן לעשות ניקוי בית יסודי בהנהגת המדינה, דרך שינוי שיטת הבחירות הקיימת לשיטת בחירות נשיאותית, העתק מדויק של שיטת בחירות ממשל של ארה"ב. בדרך זו נציל את המדינה מפוליטיקאים חובבים, שדרך קבלני קולות ושחיתות תפסו עמדות כוח בהנהגת המדינה,בממשלה ומוסדותיה . הפוליטיקאים של היום שנבחרו בשיטת בחירות הקיימת הפעם המי יודע כמה, שמחממים כיסאות במשך הרבה שנים בממשל ומוסדותיה הבירוקראטיים וקרובים להון שלטון ,הם אלו שיביאו לחורבן בית שלישי אם לא נתפכח בזמן ונעשה שינוי יסודי בשיטה הבחירות הקיימת ובהתנהלות הממשל ומוסדותיה הבירוקראטיים ,שמנוהלים בשיטת המסחרה על כל ניסיון לשינוי חיובי למען העם והמדינה. הקואליציות ואי הפרדה בין דת למדינה זה האסון האמתי שמצפה לנו בעתיד הקרוב אם לא נעשה השינוי הדרוש בהקדם.
משה , בת ים  |  09.10.13
190.
"בגידה ברעיון הציוני", אדון עוזי דיין? על מה אתה בדיוק מדבר? על אותו רעיון שאתה
וחבריך הנהנתנים וחסרי האחריות באליטות ההון-שילטון סיאבתם,הישחתתם והרסתם עד כי לא נשאר ממנו כלום, אבל כלום!!! על זה אתה מדבר, הא? קל להיות צבוע ומתחסד כשאתה יושב לך לבטח עמוק בתוך השמנת. אתה מגעיל אותי!
גיורא  |  08.10.13
לכל התגובות