אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקו רוצה מזומן: מכרה מניות אלקטרה צריכה ב-50 מיליון שקל צילום: אריק ליכטמן

פרסום ראשון

אלקו רוצה מזומן: מכרה מניות אלקטרה צריכה ב-50 מיליון שקל

במקביל הגישה היום אלקטרה צריכה שבשליטת גרשון זלקינד בקשה לבית המשפט במטרה לקבל אישור לרכישה עצמית של מניות בהיקף של 150 מיליון שקל

06.10.2013, 15:26 | גולן חזני
גרשון זלקינד , צילום: אלכס קולומויסקי גרשון זלקינד | צילום: אלכס קולומויסקי גרשון זלקינד , צילום: אלכס קולומויסקי

אלקו החזקות שבשליטת גרשון זלקינד, מכרה היום בשוק מניות של החברה הבת, אלקטרה צריכה, בהיקף של כ-50 מיליון שקל.

ל"כלכליסט" נודע כי אלקו המחזיקה ב-65% מהון המניות של אלקטרה, הפיצה בשוק כמיליון מניות במחיר הנמוך ממחיר השוק בכ-4%.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל הגישה אלקטרה צריכה בקשה לבית המשפט המחוזי לבצע רכישה עצמית של מניות בהיקף של 150 מיליון שקל. מטרת המהלך היא להפחית את ההון של אלקטרה.

בתחילת השנה הורידה חברת הדירוג S&P מעלות את תחזית דירוג האשראי לאיגרות החוב של אלקו החזקות (סדרות 8 ו־9) וציינה שאם לא יחול שינוי משמעותי בניהול ובתמונת הנזילות של החברה כבר בחודשים הקרובים, אזי היא תפעל להורדת הדירוג שעומד על "A".

המימוש האחרון עליו דיווחה אלקטרה לפני כחודשיים היה מכירת פעילות האלקטרו-מכניקה שלה בבלגיה, תמורת 150 מיליון שקל. מימוש זה הצטרף למימושים נוספים שביצעה החברה האחות אלקטרה נדל"ן - ביולי הודיע אלקטרה נדל"ן על מכירת בניין משרדים בשיקאגו ב-403 מיליון שקל (שמחציתו הוחזק על ידה), וכן על מכירת נכסים בשוויץ בהיקף של 113 מילון שקל.

נכון לסוף הרבעון השני הונה העצמי של אלקטרה צריכה עומד על כ-500 מיליון שקל המהווה כ- 31% מסך המאזן. לחברה כי יחס של חוב בנקאי ל-EBITDA עמד על 1.5. מעבר לחובה הבנקאי, לאלקטרה צריכה אין חוב כלשהו לבעלי איגרות חוב.

אלקטרה צריכה פועלת בשלושה תחומים: מוצרי צריכה חשמליים, רשתות שיווק למוצרי חשמל ("מחסני חשמל","שקם אלקטריק", ו"סנסור") ותחום "עשה זאת בעצמך", באמצעות רשת "אייס אוטו דיפו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות