אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה ממליצה להעמיד לדין את עמנואל רוזן על 2 מקרי הטרדה מינית צילום: אורן גולן

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את עמנואל רוזן על 2 מקרי הטרדה מינית

החקירה בעניינו של רוזן נפתחה באפריל ביחידה הארצית לחקירות הונאה והיא כללה חשד לעבירות של מעשה מגונה והטרדה מינית

06.10.2013, 16:49 | זוהר שחר לוי

כחצי שנה לאחר שהיחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) הודיעה על פתיחת החקירה בעניינו של המגיש והעיתונאי עמנואל רוזן, היא ממליצה על העמדתו לדין על שתי עבירות של הטרדות מיניות.  

קראו עוד בכלכליסט

עמנואל רוזן (ארכיון), צילום: אורן גולן עמנואל רוזן (ארכיון) | צילום: אורן גולן עמנואל רוזן (ארכיון), צילום: אורן גולן

באפריל האחרון, לאור פרסומים על מעשים פליליים לכאורה של רוזן, הודיעה המשטרה כי תקיים בדיקה בנושא בראשותו של מי שכיהן אז כראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ' כדי לבחון אם יש צורך לפתוח בחקירה. זמן קצר לאחר מכן, ולאחר גביית עדויות, בהן של כתבת הכלכלה של ערוץ 2 קרן מרציאנו והמגיש גדי סוקניק, מסרה המשטרה כי "לאחר בחינת החומרים שהתקבלו הוחלט לפתוח בחקירה פלילית".

רוזן, שיצא לחופשה מעבודתו בערוץ 10 ובכלי תקשורת נוספים בעקבות הפרסומים והחשדות, זומן למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד ביולי האחרון. רוזן נחקר במשך כשמונה שעות ובסופן אמר:י "עברתי חקירה עניינית והוגנת. מקווה לסיים את החקירה באופן מהיר ולחזור לשגרה".

"אני שמח מאוד שהגעתי לכאן היום", אמר אז עוד רוזן לתקשורת. "למקום שבו מה שקובע הוא האמת ולא הרכילות, העובדות ולא ההכפשה והמציאות ולא השמועות. אני אעשה את כל מה שצריך לסייע להם (למשטרה) את הליך החקירה הזה באופן מהיר ככל האפשר ולחזור באופן הכי מהיר לחיים שלי ולשגרה". בסופה של החקירה התבקש רוזן שלא ליצור קשר עם המתלוננות בפרשה.

על אף שהחקירה בראשיתה כללה חשדות חמורים יותר ובהם מעשה מגונה, בסופו של יום, הודיעה המשטרה כי ההמלצה להעמיד את רוזן לדין כוללת שני מקרים בלבד הכוללים חשד לעבירות מין. יחד עם ההמלצה על העמדה לדין, הועבר תיק החקירה בעניינו של רוזן לפרקליטות מחוז מרכז שתכריע אם יוגש נגדו כתב אישום.

"היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 סיימה לאחרונה חקירה שעניינה חשדות לביצוע עבירות של הטרדה מינית ומעשה מגונה על ידי רוזן", נכתב בהודעת המשטרה. "החקירה החלה בחודש אפריל השנה ובמהלכה נגבו עדויות רבות, בוצעו מגוון פעולות חקירה וכן נחקר החשוד באזהרה בגין העבירות המיוחדות לו". במשטרה צוין עוד כי "נמצאה תשתית ראייתית לעבירות הטרדה מינית".

פרקליטיו של רוזן: "עבירות מין - לא היה ולא נברא"

עורכי הדין של עמנואל רוזן, עו"ד ירון לונדון ועו"ד ליאור אפשטיין מסרו בתגובה: "השאלה העומדת לדיון היא אם ועד כמה קיימת תשתית בעבירת הטרדה מינית, אשר מבוססת על השאלה המשפטית - האם היו או לא היו יחסי מרות. עלינו לזכור, איפה אנו נמצאים, מההאשמות הראשונות והחמורות שהועלו באמצעי התקשורת השונים, והתבדו עם הזמן וגם כעת בתיק אין שום תלונה. בתום המהומה בתיק זה, ובטרם החלטת הפרקליטות, יוכח שטענת ההגנה מהיום הראשון היא הנכונה: חיזור - כן, עבירות מין - לא היה ולא נברא. מדובר בעולמות של חיזור וזה לא עניינה של המשטרה או התקשורת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות