אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השינויים בתקציב יצאו לדרך, השקיפות נתקעה באימייל צילום: עמית שעל

השינויים בתקציב יצאו לדרך, השקיפות נתקעה באימייל

על אף הצהרת האוצר על נהלי שקיפות חדשים, בדיונים אתמול זה לא צלח: הח"כים קיבלו מסמכים סרוקים למחשבים שלהם אך הקבצים לא נפתחו והם נותרו עם שאלות ללא מענה

07.10.2013, 08:46 | חן פונדק

ועדת הכספים החלה לאשר אתמול את השינויים בתקציב המדינה 2013, עדיין ללא שקיפות תקציבית. למרות הצהרות משרד האוצר על נהלים חדשים במסגרתם יקבלו חברי הכנסת פירוט מראש על סעיפי התקציב הנדונים, תקלה טכנית מנעה זאת.

יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי (מימין) ושר האוצר יאיר לפיד בוועדה, צילום: אוהד צויגנברג יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי (מימין) ושר האוצר יאיר לפיד בוועדה | צילום: אוהד צויגנברג יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי (מימין) ושר האוצר יאיר לפיד בוועדה, צילום: אוהד צויגנברג

חברי הכנסת קיבלו קבצים סרוקים במייל שלא נפתחו ולכן לא ידעו מראש מה הסיבה להעברות. יו"ר וועדת הכספים ניסן סלומיאנסקי העיר בתחילת הישיבה לרפרנטים של משרד האוצר: "אם כל המטרה שלכם זה להקריא את מה שכתוב, אז אנחנו יודעים לקרוא לבד". בהמשך הדיון חברי האופוזיציה מחו על כך שהאוצר לא הגיע עם נתוני רקע על ההעברות ושלא קיבלו תשובות מעמיקות לשאלות שלהם. ח"כים אחרים הודו כי הם לא העבירו שאלות בזמן.

אחד מן הסעיפים כלל הקצאת 8.8 מיליון למפעל פרטי לפינוי פסולת פלדה בעכו. חבר הכנסת איציק כהן מש"ס שאל מדוע הוחלט להקצות את סכום הסיוע למפעל פרטי, ורק לאחר התעקשויות קיבל מענה כי מדובר בהחלטת ממשלה מלפני 12 שנה.

העברות נוספות שביקש האוצר לאשר הנן 36 מיליון שקל לפרויקט פארק אריאל שרון ו־260 מיליון שקל לרשויות המקומיות לצורך פרויקט הפרדה במקור. הנימוק לכך שלא כללו את הסכומים הנ"ל בתקציב היה כי מדובר בפרויקטים המתוקצבים לפי קצב ההתקדמות שלהם.

במשרד החינוך ביקשו להעביר 65 מיליון שקל לישיבות גבוהות. ח"כ אלעזר שטרן תהה מה הקריטריונים לתקצוב הישיבות וכיצד נקבעת הרשימה של הישיבות המתוקצבות. גם במקרה זה לא התקבלה תשובה טרם הדיון. בדיון עצמו הסבירה נציגת האוצר כי ההעברה נובעת משינוי קריטריונים לתמיכה לישיבות שקבע שכל שיהיו יותר מתגייסים תקבל הישיבה יותר תקציב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות