אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה של דני יתום תובעת מגאידמק 4 מיליון שקל צילום: גלעד קוולרציק

חברה של דני יתום תובעת מגאידמק 4 מיליון שקל

"אסטרטגיה גלובלית‭,"‬ שיתום ובנו מחזיקים במחצית מניותיה, טוענת שגאידמק לא שילם חוב על שירותי ייעוץ

07.10.2013, 10:10 | ליטל דוברוביצקי

חברת "אסטרטגיה גלובלית‭,"‬ העוסקת בשירותי ייעוץ עסקי ואסטרטגי, ואשר מחצית ממניותיה מוחזקות בידי ראש המוסד לשעבר האלוף במיל' דני יתום ובנו, הגישה אתמול תביעה בסך כ־4 מיליון שקל נגד איש העסקים ארקדי גאידמק.

בתביעה נטען שגאידמק התחייב בהסכם לשלם לחברה סכום כסף בתמורה לשירותי ייעוץ וסיוע שהעניקה לו לצורך קבלת כספים מצד שלישי - איש העסקים נחום גלמור. לטענת התובעת, התשלום נקבע כאחוז מהסכום שיקבל גאידמק מגלמור, וגאידמק הפר את התחייבותו ולא שילם את חובו, למרות שקיבל מגלמור 65 מיליון דולר.

דני יתום, צילום: גלעד קוולרציק   דני יתום | צילום: גלעד קוולרציק דני יתום, צילום: גלעד קוולרציק

לפי התביעה, גאידמק טען כי בשנת 2002 העביר לגלמור בנאמנות את השליטה בחברה גדולה בשוק הפוספטים, שהייתה בבעלותו המלאה של גאידמק, וגלמור ניצל את מצבו של גאידמק בשנים האחרונות והתכחש לקיומם של יחסי נאמנות ביניהם. עוד נטען כי במארס 2010 פנה גאידמק לדני יתום וביקש לשכור את שירותיה של החברה שהוא מבעליה כדי לסייע לו להגיע להסדר עם גלמור. לטענת החברה, בנובמבר 2011 נחתם בין גלמור לגאידמק הסכם פשרה שבמסגרתו התחייב גלמור לשלם לגאידמק 205 מיליון דולר, ו־65 מיליון דולר מתוכם כבר שולמו לו.

בנספח שצורף לתביעה מצוי מכתב שנשלח במאי האחרון על ידי עו"ד ישראל שלו, בא כוחו של גאידמק, אל בא כוחה של החברה. במכתב טוען שלו כי גלמור דורש מגאידמק להשיב לו את הכספים שכבר שילם.

מעו"ד ישראל שלו, בא כוח גאידמק, נמסר בתגובה: "טרם קיבלנו את התביעה ולכן בשלב זה לא נוכל להגיב‭." ‬

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות