אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העתיד של הכדורגל הישראלי ממושכן צילום: אורן אהרוני

העתיד של הכדורגל הישראלי ממושכן

אבי לוזון לא יעזוב. שכחו מזה. הוא גם בונה על כך שלימור לבנת תעזוב לפניו. בינתיים, מי שסובל ממאבקי האגו האלה, זה הכדורגל הישראלי

09.10.2013, 15:39 | אוריאל דסקל

בית המשפט המחוזי קבע כי ההתאחדות לכדורגל תוכל להוציא את מכרז זכויות השידור לעונות 2016/17 עד 2018/19 תוך 45 יום. השופט בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, שאול שוחט, ביטל את צו המניעה הזמני שניתן לערוץ ‏ONE‏ כנגד ההתאחדות לכדורגל. 

קראו עוד בכלכליסט

דודי כהן ויעקב שחר. ממליצים על משהו ועושים משהו אחר לחלוטין, צילום: ראובן שוורץ דודי כהן ויעקב שחר. ממליצים על משהו ועושים משהו אחר לחלוטין | צילום: ראובן שוורץ דודי כהן ויעקב שחר. ממליצים על משהו ועושים משהו אחר לחלוטין, צילום: ראובן שוורץ

השופט ביטל את הטענה של ‏התובעת כי זכויות השידור צריכות להימכר על-ידי מינהלת הליגה ולא על-ידי ההתאחדות - זאת לאור ההמלצות של ועדת זליכה וועדת דודי כהן. שתי הוועדות ציינו כי המינהלת צריכה לנהל את הזכויות המסחריות של ליגת העל. "בעניין המינהלת שאינה רלוונטית, עוד לא הוקמה, אינני יודע מתי תוקם" אמר השופט.

מי שתמך במהלך של ONE בין השאר, היה גם משרד הספורט – שלימור לבנת מובילה אותו למלחמת חורמה באבי לוזון. עניין פוליטי ופופוליסטי לחלוטין אבל מדאיג מאוד את אבי לוזון, שלפי אנשיו "נלחם על חייו". הם אומרים ש"הארגון נלחם על חייו" ולכן אין בעיה עם מכרז שמוכר את זכויות השידור מ-2016 ל-2019 ובעצם הופך את העבודה של מנהלת הליגה, שאמורה לקום בתחילת השנה הבאה, לכמעט ולא רלוונטית. המכרז נמכר עכשיו בגלל שאחד מהתנאים שלו הוא תשלום באופן מיידי של 35 מיליון שקל עבור הזכויות. למה ההתאחדות צריכה את הכסף באופן מיידי? כי יש לה בעיית נזילות, כיוון שהיא כבר אינה מקבלת כסף מהטוטו.

הקבוצות אישרו למכור את הזכויות. כל הקבוצות מליגת העל מלבד הפועל ב"ש, מכבי תל אביב, מ.ס אשדוד והפועל רעננה, אישרו למכור את הזכויות וכך גם 14 מתוך 16 קבוצות הליגה הלאומית. הלכה למעשה מדובר על ריקון מנהלת הליגה מתוכן – באישור הקבוצות. ולמה? בעלי הקבוצות כנראה נורא אוהבים את אבי לוזון. או שההתאחדות לכדורגל הצליחה לשכנע אותם בדרך זו או אחרת.

מה שקורה כרגע זה שהכדורגל הישראלי לקח משכנתא אחת גדולה מאופ"א ופיפ"א ויקח משכנתא נוספת מחברת טלוויזיה ישראלית (ככל הנראה צ'רלטון). זה יצור מצב שבו אי אפשר לתכנן קדימה או לבנות עתיד כי העתיד ממושכן. הוא ממושכן בגלל שבהווה אבי לוזון צריך לשרוד.

הכדורגל הישראלי משווע לרפורמות מקיפות ויסודיות. הן לא יקרו ברגע, זה ידוע – אבל כרגע הכל בכל מקרה תקוע במאבקי אגו. משרד הספורט, הטוטו, ההתאחדות לכדורגל, צריכים לשבת, לדבר ולראות איך עובדים יחד – כי אין דרך אחרת קדימה. מה שמונע מזה לקרות ומרפורמות חשובות לקרות זה ההתעקשות שאבי לוזון יעזוב את תפקידו. אבי לוזון לא יעזוב. שכחו מזה.הוא גם בונה על כך שלימור לבנת תעזוב לפניו. בינתיים, מי שסובל ממאבקי האגו האלה, זה הכדורגל הישראלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כרגיל - האמת בפנים!
במקרה הזה, לצערי, האמת הזו כל כך עצובה. לא יאומן מה אנשים מוכנים לעשות בשם האגו שלהם. אבל בואו לא נהיה תמימים - הרבה כסף מעורב פה, לוזון כבר גזר את הקופונים שלו עם הכניסה לאופ"א, ושחר (שכולם כמעט מסכימים שהוא אחד מאנשי המפתח בסיפור הזה) כנראה יתגלה ביום מן הימים כאחד האנשים המושחתים בארץ. אין הסבר סביר אחר.
אליאור , כפר נטר  |  09.10.13