אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועלים שכר את גולדמן זאקס להליך רכישת דיסקונט ניו יורק צילום: רמי זרנגר

בלעדי לכלכליסט

הפועלים שכר את גולדמן זאקס להליך רכישת דיסקונט ניו יורק

הבנק הישראלי יתמודד על הרכישה מול מתעניינים נוספים בבנק האמריקאי, ובהם בנק ספרא ו־HSBC. בנוסף נודע כי ועד העובדים של דיסקונט שלח מכתב להנהלת הבנק ובו הוא מתנגד למהלך המכירה של הפעילות בארה"ב

10.10.2013, 08:27 | גולן חזני ושניר הנדלר

קראו עוד בכלכליסט

בנק הפועלים מתקדם במגעים לרכישת דיסקונט ניו יורק. הפועלים שכר את שירותיו של בנק ההשקעות גולדמן זאקס כדי ללוות אותו בתהליך, כך נודע ל"כלכליסט".

שכירת בנק השקעות בסדר גודל של גולדמן זאקס מצביעה על הרצינות של הפועלים במהלך, כשמולו מתמודד לפחות בנק זר אחד. עם המתעניינים הפוטנציאליים נמנים בנק ספרא ו־HSBC. דירקטוריון בנק דיסקונט עצמו מינה את בנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן לאתר רוכשים לבנק.

מכירת הפעילות הניו יורקית הגיעה לאחר החלטה שקיבל דירקטוריון דיסקונט לפני כחצי שנה לבחון אפשרויות שונות להגדלת ההון העצמי, שאינה כוללת הנפקה נוספת של מניות הבנק. בדיסקונט סימנו את שיפור הלימות ההון כיעד אסטרטגי מרכזי, שיאפשר להם לשים בצד את החששות מהתערבויות רגולטורים נוספות, ובכך להתמקד בהרחבת הפעילות העסקית של הבנק ובהגדלת תיק האשראי.

בין היתר, נבחנה מכירת מניות הבנק הבינלאומי שמחזיק דיסקונט, מכירת מניות מרכנתיל, וכן מכירת האחזקות של הבנק בחברת כרטיסי האשראי כאל. ההון העצמי של דיסקונט ניו יורק עומד על 840 מיליון דולר, והמחיר המבוקש עבור הבנק עומד על מיליארד דולר לפחות.

הסכם ההעסקה בדיסקונט יחכה למנכ"ל החדש מתחילת השנה אין הסכם שכר עם העובדים, והנהלת הבנק נאלצת להתמודד עם ועד מיליטנטי בראשות ריקי בכר שניר הנדלרלכתבה המלאה

על פי הערכות, מכירת הבנק בארה"ב היתה בין הגורמים שהניעו את מנכ"ל דיסקונט ראובן שפיגל להתפטר, אם כי לא הסיבה העיקרית - זו היתה התעקשותו של היו"ר יוסי בכר להציב יעדים לפעילות הבנק. דיסקונט ניו יורק מהווה מוקד רווח חשוב לדיסקונט, כשב־2012 עמד הרווח הנקי של הבנק האמריקאי על 43 מיליון דולר.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי ועד עובדי דיסקונט בראשות ריקי בכר שלח מכתב להנהלת הבנק בדרישה לעצור את ההליך שהיא מנהלת למכירת דיסקונט ניו יורק. בדיסקונט אישרו אתמול את קבלת המכתב ומסרו בתגובה כי "יש כאן כדי להקדים את המאוחר. כפי שפרסמנו, הבנק מצוי בשלב בחינת כל האופציות וטרם התקבלה ההחלטה למימושן, אם בכלל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות