אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קליקסופטוור שוב מורידה תחזית: צופה צניחה של 15% בהכנסות הרבעון השלישי

קליקסופטוור שוב מורידה תחזית: צופה צניחה של 15% בהכנסות הרבעון השלישי

על פי העדכון יסתכמו הכנסות החברה ברבעון ב-23.2 מיליון דולר, ההפסד יעמוד על 3.5 מיליון דולר; התוצאות מעמידות בסבירות נמוכה את סיכויי החברה לעמוד בתחזית הרווח וההכנסות השנתית שפרסמה ביולי

10.10.2013, 13:24 | ניר צליק

בחודש יולי האחרון, כשקליקסופטוור, יצרנית התוכנות לניהול כוח אדם, הורידה את תחזיתה השנתית ל-2013, האמינו המשקיעים כי בכך סיימה החברה עם החדשות הרעות. אלא שאתמול בלילה הופתעו לגלות שקליקסופטוור לא אמרה את המילה האחרונה: החברה פירסמה כי הכנסותיה ברבעון השלישי צפויות להסתכם ב-23.2 מיליון דולר בלבד וההפסד הנקי  יעמוד על 3.5 מיליון דולר. מדובר בירידה של 15% לעומת הרבעון המקביל, שבו עמדו ההכנסות 27.3 מיליון דולר.

בחודש יולי עדכנה החברה כלפי מטה את תחזית ההכנסות לשנת 2013, לסכום של 110-115 מיליון דולר - מול תחזית קודמת להכנסות של 120-125 מיליון דולר. בנוסף, צפתה החברה רווח נקי של 3-6 מיליון דולר. 

עם זאת, מאחר שבמחצית הראשונה של 2013 רשמה החברה הפסד של 1.5 מיליון דולר, ובתשעת החודשים הראשונים של השנה היא צפויה לרשום הפסד של 5 מיליון דולר, קשה לראות כיצד היא תגיע לשיעור הרווח השנתי שצויין בתחזית מיולי.  

קליקסופטוור תתקשה לעמות גם בתחזית ההכנסות: בשלושת הרבעונים הראשונים צפויה החברה לרשום הכנסות של 72.4 מיליון דולר - מרחק של 37.6 מיליון דולר מהטווח הנמוך של תחזיתה השנתית. ברבעון הרביעי של 2012 רשמה החברה הכנסות של 28.4 מיליון דולר, כך שהיא תצטרך לרשום גידול של מעל ל-30% כדי לעמוד בתחזיותיה השנתיות המתוקנות. קשה לראות כיצד קליקוספווטר תרשום גידול של 30% בהכנסות ברבעון הרביעי, כשברבעון השלישי תרשום החברה ירידה של 15% בהכנסות.

איזי בורוביץ איזי בורוביץ' יו"ר קליקסופטוור איזי בורוביץ

לטענת החברה, הסיבה לכך שהיא צופה תחזיות נמוכות לרבעון השלישי קשורה בתשלום נמוך מהצפוי על רישיונות לשימוש במוצרי החברה, תוצאה טבעית מהמעבר לשירותי ענן. בעבר נהגה החברה להתקין את התוכנות אצל לקוחותיה ולגבות מהם תשלום על כל משתמש, כאשר כיום מנסה החברה להעניק את השירותים במודל שונה, על גבי מחשוב ענן.

קליקסופטוור פירמסה שתי אזהרות רווח במהלך שנת 2012, כאשר כעת מדובר באזהרת הרווח השנייה של החברה בשנת 2013. בשנים האחרונות לא הצליחה החברה לנהל בצורה טובה את הציפיות של שוק ההון מהחברה. החברה העלתה והורידה תחזיות באופן תכוף והקשתה על המשקיעים להבין כיצד ייראו הרבעונים של החברה מבעוד מועד.

איזי בורוביץ', מבעלי השליטה באל על, מונה ליו"ר דירקטוריון בקליקסופטוור ביולי האחרון. המינוי מגיע אחרי שבחברה הוחלט להפריד את תפקיד המנכ"ל והיו"ר, אותו מילא בשנים האחרונות משה בן בסט. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות