אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורסה התבלבלה ופתחה באופן שגוי את המסחר באג"ח סאנפלאואר צילום: אוראל כהן

הבורסה התבלבלה ופתחה באופן שגוי את המסחר באג"ח סאנפלאואר

המסחר באג"ח להמרה של החברה החל בשלב המוקדם של האג"ח הקונצרניות, ולא בשלב הנדרש והמאוחר יותר של המסחר במניות. הבורסה נאלצה לעצור את המסחר באג"ח ולבטל את העסקאות שבוצעו; ועדת האיתור למנכ"ל הבורסה התכנסה לישיבה נוספת

10.10.2013, 17:23 | רחלי בינדמן

הבורסה בת"א, תוך התנהלות מבולבלת, פתחה את המסחר באגרות החוב של חברת סאנפלאוארבאופן שגוי - באופן שחייב אותה לבטל את העסקאות שבוצעו בנייר.  

קראו עוד בכלכליסט

סאנפלאואר נשלטת על ידי רוני בירם וגיל דויטש ועוסקת באנרגיה מתחדשת ובנדל"ן מניב. החברה גייסה אג"ח להמרה (למניות) שהיו אמורות להתחיל להיסחר היום. אלא שהאנשים האמונים על המסחר בבורסה התבלבלו והחלו את המסחר בנייר הערך כאג"ח קונצרני רגיל ולא כאג"ח להמרה - המסחר באג"ח להמרה נפתח מאוחר יותר בדומה למסחר במניות.

עקב הטעות הודיעה הבורסה ב-11 בבוקר כי לא יתקיים היום מסחר באג"ח של סאנפלאואר, וכי עסקאות הקניה והמכירה שכבר הספיקו להתבצע בנייר בשעות הבוקר יבוטלו.

המסחר באג"ח יפתח מחדש רק ביום א' ובשעה זהה לפתיחת המסחר במניות.

מימין: רוני בירם וגיל דויטש, צילום: אוראל כהן מימין: רוני בירם וגיל דויטש | צילום: אוראל כהן מימין: רוני בירם וגיל דויטש, צילום: אוראל כהן

במקביל התקיימה היום ישיבה נוספת של ועדת האיתור למנכ"ל לבורסה, ברקע עזיבתה הצפויה המתקרבת של המנכ"ל אסתר לבנון.

במהלך הפגישה נקבעו שמות חמשת המועמדים הסופיים להחליף את לבנון. על פי הערכות, השמות שעלו כמועמדים מובילים בתחילה ובהם של ענת פרומקיס, אלעד בנבג'י, ואסף חומצני לא יגיעו ליישורת האחרונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות