אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקור צוקרברג ופינקוס: חיל החלוץ בהשקעה בהייטק הישראלי

ביקור צוקרברג ופינקוס: חיל החלוץ בהשקעה בהייטק הישראלי

בכירי ופרנסי עמק הסיליקון סיימו ביקור בן שבוע בארץ, במסגרתו פגשו את שרי האוצר והכלכלה ולצידם כמה מבכירי מגזר ההייטק המקומי. בנוסף, נפגשו גם עם יזמים צעירים ועם מובילי פרויקט SpaceIL

13.10.2013, 13:00 | אסף גלעד

אם להתרשם מביקורם של רנדי צוקרברג ומארק פינקוס לפני כשבועיים בישראל, ייתכן כי זו תחילתה של ידידות מופלאה בין יזמי עמק הסיליקון לבין סצינת ההייטק המקומית.

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק אמנם אינה מחזיקה במרכז פיתוח ישראלי, אך עושה רושם שמעולם לא התהלכו על אדמת ישראל כל כך הרבה עובדי ובוגרי פייסבוק בזמן כה קצר: רנדי צוקרברג, אחותו הגדולה של מארק, שימשה כסמנכל"ית שיווק ודוברת פייסבוק בשש השנים הראשונות שלה בילתה כשבוע בישראל, בפעם השנייה בחייה. היא לוותה באחד מהמעצבים הבכירים בן בלומנפלד, מהוגי הטיימליין ובשרשרת של עובדי פייסבוק לשעבר.

רנדי צוקרברג, צילום: בלומברג רנדי צוקרברג | צילום: בלומברג רנדי צוקרברג, צילום: בלומברג

השבוע מבקרים בישראל ניקולה מנדלסון מפייסבוק אירופה ושון ראיין מחטיבת המשחקים של פייסבוק שידברו בכנסי הטכנולוגיה השונים - ועוד מספר בכירים שמבקרים כאן בחשאי.

למשלחת של צוקרברג ופינקוס לוו גם רשימה של בכירים מענף הטכנולוגיה בעמק הסיליקון כמו אשתו של פינקוס, אליסון גלב, פעילה בזירת הפילנתרופיה של סן פרנסיסקו, יחד עם סמנכ"ל התפעול של גו דאדי דיוויד פופוביץ, היזם הסדרתי ומנכ"ל Trialplay אלכס ראמפל, איש הנדל"ן דן סאפייר והסופר אדם ורבאך, פעיל חברתי שהיה ממובילי המחאה נגד רשת וולמארט בארה"ב.

מארק פינקוס, צילום: עמית שעל מארק פינקוס | צילום: עמית שעל מארק פינקוס, צילום: עמית שעל

הזדמנות פז לסטארט-אפים בישראל

המשלחת, שאורגנה על ידי הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו, סיכמה את ביקורה באירוע קוקטייל בו נכחו צמרת ענף ההייטק במלון בראון בתל אביב, בהם גם מארגני האירוע: בכירי מחלקת ההייטק במשרד הרצוג פוקס נאמן, עורכי הדין גיל ווייט ומיה רסין-נצר ואנשי קרן ההון סיכון של יו"ר גוגל Innovation Endeavors , יובל שחר ודורון אלתר.

עבור עו"ד מיה רסין-נצר, התוצאה הסופית של ביקור המשלחת היא הרבה יותר מפילנתרופיה. "זה מאוד נחמד שאנשים שיש להם הרבה כח והשפעה מוצאים לנכון להגיע לארץ", אמרה רסין-נצר ל"כלכליסט". "אבל מעבר לכך זהו גם פתח לסטארט-אפים הישראלים לגייס לא רק מקרנות אלא גם מאנשים שכמותם, שחיים את זירת הטכנולוגיה ומכירים היטב את עמק הסיליקון".

רנדי צוקרברג (משמאל) ולידה מיה רסין-נצר, ראש מחלקת הייטק בהרצוג פוקס נאמן רנדי צוקרברג (משמאל) ולידה מיה רסין-נצר, ראש מחלקת הייטק בהרצוג פוקס נאמן רנדי צוקרברג (משמאל) ולידה מיה רסין-נצר, ראש מחלקת הייטק בהרצוג פוקס נאמן

רסין נצר מנהלת את מחלקת ההייטק לצידו של עו"ד חנן חביב, ביום שלאחר עזיבתו של עו"ד אלון סהר למשרד מיתר. ולמרות העזיבה מנהלת הרצוג פוקס נאמן את מותגי ההייטק הגדולים הזרים הפעילים בישראל בהם פייסבוק ואפל. המאמץ העיקרי של המשרד הוא לחדור לשוק הסטארט-אפים, בו עדיין פעילים משרדים גדולים כגון יגאל ארנון, גרוס, שבולת, עמית פולק מטלון וגולדפרב. בימים אלה חוברת הרצוג למאיצי סטארט-אפים, כמו זה של SLP, במטרה להגדיל את הנראות שלה בענף, ולספק ייעוץ משפטי ליזמים.

מהירח ועד יד ושם

חברי המשלחת החלו את ביקורם בסוף שבוע במלון בראשית במצפה רמון, לאחר מכן שהו יומיים בירושלים ונפגשו עם פוליטיקאים כגון יאיר לפיד, נפתלי בנט, אראל מרגלית ועדי קול.

עוד נפגשו צוקרברג, פינקוס וחברי משלחת הפדרציה עם מקימי פרויקט SpaceIL שבונים חללית שתשוגר לירח, עם קרן ההון סיכון JVP וביקרו במוזיאון יד ושם. בתל אביב ביקרו חברי המשלחת במרכז רבין שם פגשו את דליה רבין וגידי גרינשטיין נשיא מכון ראות ובמרכז המו"פ של eBay social המבוסס על רכישת גיפטס פרוג'קט. לאחר מכן פגשו יזמים צעירים ממאיץ הסטארט-אפים ג'אנקשן של קרן ג'נסיס, ומשם פנו לביקור במשרדי קרן ההון סיכון אלף, ולבסוף התארחו לארוחת ערב אצל ג'ואנה לנדאו, מייסדת 'קינטיס' ואיתמר רבינוביץ'.

"המטרה העיקרית שלנו בהבאת המשלחת היתה להכיר לחברי המשלחת את ישראל דרך עולם התוכן שלהם שהוא יזמות היי טק ופילנתרופיה", אמרה נעמה יוסטינג, ממארגני המשלחת. "מדובר בקבוצת יזמים יהודים אמריקאיים צעירים שחלקם מעולם לא היו בישראל, משתתפי המשלחת חוו את מדינת ישראל דרך מפגשים עם אנשי רוח, פוליטיקאים, יזמים צעירים, יזמים וותיקים, מובילי דעה בתעשיית ההי טק וכמובן פילנתרופים ויזמים חברתיים. חברי המשלחת אהבו מאוד את המפגש האינטימי עם יזמים צעירים בג'נקשיין של קרן ג'נסיס פרטנרס ואת המפגש עם יזמים וותיקים בקרן אלף של אדן שוחט ומייקל אייזנברג".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות