אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "אפשר וצריך להוריד את מחירי המזון" צילום: אלכס קולומויסקי

נתניהו: "אפשר וצריך להוריד את מחירי המזון"

ראש הממשלה הנחה את מנכ"ל משרדו, הראל לוקר, להגיש דיווח על הצעדים אותם נוקטת הממשלה על מנת להקל על יבוא מוצרי המזון במטרה להפחית את עלויות המזון בישראל. הציע לקדם פתרונות טכנולוגיים שיאפשרו לאזרחים להשוות מחירים באופן יעיל יותר

13.10.2013, 14:31 | חן פונדק
ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את מנכ"ל משרדו, הראל לוקר, להגיש דיווח על הצעדים אותם נוקטת הממשלה על מנת להקל על יבוא מוצרי המזון במטרה להפחית את עלויות המזון בישראל. נתניהו אמר במהלך ישיבת הממשלה: "אפשר וצריך להוריד את מחירי המזון – המפתח הוא הגדלת התחרות, ואת התחרות יש להגדיל גם באמצעות פתיחת שוק המזון לייבוא. הורדת מחירי המזון היא אחת המטרות שהצבתי בפני הממשלה הנוכחית", הדגיש ראש הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

בנימין נתניהו , צילום: עטא עוויסאת בנימין נתניהו | צילום: עטא עוויסאת בנימין נתניהו , צילום: עטא עוויסאת

יצויין, שבכנסת ממתינה לקריאה שנייה ושלישית הצעת החוק להגברת התחרותיות בשוק המזון, שאושרה לפני שנה בממשלת נתניהו ה-32.

החוק המבוסס על מסקנות ועדת קדמי אושר בקריאה ראשונה ונקבע כי יידון בוועדה משותפת של ועדת הכספים וועדת הכלכלה בראשות יו"ר ועדת הכלכלה פרופ אבישי ברוורמן (העבודה) כאשר המשנה שלו יהיה ח"כ עפר שלח (יש עתיד). מסקנות ועדת קדמי כוללות בין היתר הקלות בייבוא מזון, המלצות על מעבר לסידור מדפים על ידי הרשתות בדגש על איסור סידור מדפים על ידי הספקים, עידוד מותגים פרטיים והפחתת חסמים רגולטוריים לפתיחת חנויות של מתחרים חדשים באזורים עם ריכוזיות גבוהה.

החוק אף כולל פרסום המחירים של הרשתות באינטרנט על מנת לאפשר לצרכן השוואת מחירים. ראש הממשלה הציע בישיבת הממשלה, לקדם פתרונות טכנולוגיים, דוגמת אפליקציות לטלפונים חכמים שיאפשרו לאזרחים להשוות מחירים באופן יעיל יותר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
תגובות מצחיקות - בחרתם ביבי? שכחתם או העדפתם לשכוח מי הוא
בנימין נתניהן הוא ראש וראשון לאסונות שנפלו על מדינת ישראל! האיש, שהתכונה הראשונה והאחרונה שלו היא לדבר (באם דברים מקוריים או של אחרים) אינו מסוגל לשום דבר אחר. אז הוא אמר, והוא כמובן לא יעשה. ומי אשם: אתה, את אתם ואני!!!
שמואל , ישראל  |  14.10.13
30.
נתניהו.בעת כהונתך כראש ממשלה מחירי הדיור והמזון הרקיעו שחקים
עכשו הוא נזכר להכריז שניתן להוריד את המחירים.איזו צביעות.מתייחס לאזרחים כאל ילדים מפגרים.הוא אשם מכל אחד אחר. והוא שעומד מאחורי מחירי הדיור המטורפים ולא עשה כלום לשנות את זה.אד מראשי הממשלה הגרועים ביותר שהיו
ראשממשלה אימפוטנט  |  14.10.13
לכל התגובות