אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השלמת הכנסה לשלמה נס צילום: יוסי מזרחי

השלמת הכנסה לשלמה נס

נאמן אגרקסקו עו"ד שלמה נס מבקש מביהמ"ש השלמת שכר טרחה בסכום של 816 אלף שקל, כולל מע"מ

14.10.2013, 08:48 | ענת רואה

עו"ד שלמה נס, נאמן אגרקסקו, מבקש מהשופטת ורדה אלשיך להשלים את שכר הטרחה שלו, בשלב זה רק עבור החודשיים וחצי הראשונים של הקפאת ההליכים.  

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד נס מבקש כעת לאשר לו השלמת שכר טרחה של 692 אלף שקל לפני מע"מ, שהם 816 אלף שקל כולל מע"מ. בינואר 2012 נחשף ב"כלכליסט" שהשופטת אלשיך אישרה לעו"ד נס שכר טרחה עצום של 1.94 מיליון שקל תמורת החודשיים הראשונים של הקפאת ההליכים, כלומר יולי־אוגוסט 2011.

שלמה נס ועובדי אגרקסקו מפגינים (ארכיון), צילום: אוראל כהן שלמה נס ועובדי אגרקסקו מפגינים (ארכיון) | צילום: אוראל כהן שלמה נס ועובדי אגרקסקו מפגינים (ארכיון), צילום: אוראל כהן

ב"כלכליסט" נחשף אז שכונס הנכסים הרשמי לא ערך בדיקה מעמיקה של רכיבי השכר, אלא הסכים לה בנימוק שבעת שתוגש בקשה סופית ייערך תחשיב כזה. שיטת תחשיב חלופית היתה עלולה לצמצם את שכרו של עו"ד נס לרבע מהסכום

שקיבל.

כעת מבקש עו"ד נס מאלשיך להשלים את שכר הטרחה ל־11 ימים נוספים. עו"ד נס טוען שעל 11 ימים אלו מגיעים לו 205 אלף שקל לפני מע"מ כ"שכר ניהול". כמו כן הוא מבקש "תוספת מאמץ מיוחד" של 25% על כל שכר הטרחה ששולם לו, 470 אלף שקל לפני מע"מ, והחזר הוצאות של 17 אלף שקל.

עו"ד נס כתב ששכר הטרחה המבוקש מתבסס על אותם עקרונות שהשופטת אלשיך אישרה כשקיבלה את בקשת השכר ולפי תקנות החברות. לטענת נס, מדובר במקרה מובהק שבו יש לפסוק שכר עבור מאמץ מיוחד: "מורכבות תפעול החברה בהיותה רב־לאומית חייבה את הנאמן בהיקפי פעילות בלתי נתפסים ברחבי תבל". טרם הוגשה תגובת הכונס הרשמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות