אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפילה במניות SGI עקב השבתת הממשל האמריקאי

נפילה במניות SGI עקב השבתת הממשל האמריקאי

יצרנית מחשבי העל סופגת ירידה בהכנסות עקב הקפאה של פרויקטים פדרליים. השבתת הממשל הפכה את העבודה ל"בלתי אפשרית" על פי החברה

14.10.2013, 10:37 | בלומברג
סיליקון גרפיקס אינטרנשיונל (SGI) דיווחה כי הרווח והמכירות ברבעון הפיסקאלי האחרון ככל הנראה פספסו את תחזיות האנליסטים, על רקע ההשבתה החלקית של הממשל הפדראלי שגרמה ל"הקפאה" של חלק מהפרויקטים. יצרנית מחשבי העל חשפה בסוף השבוע תוצאות רבעוניות ראשוניות, מהן עולה כי ההכנסות עבור הרבעון שהסתיים ב-27 בספטמבר עמדו על 147 מיליון דולר. תחזיות האנליסטים ציפו להכנסות בגובה 164.7 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מניות החברה נפלו ב-17% במסחר המורחב ביום שישי. השבתת הממשל, שנמשכת כבר קרוב לשבועיים, ונגרמה בשל המחלוקת בין הנשיא ברק אובמה והרפובליקנים בקונגרס סביב התקציב וחוק ביטוח הבריאות הופכת את ההתעסקות עם לקוחות ממשלתיים "לבלתי אפשרית", הסביר מנכ"ל SGI חורחה טיטינגר. על פי אתר החברה, מחשבי העל שלה נמצאים בשימוש של סוכנויות ממשלתיות בארה"ב, כולל מחלקת ביטחון פנים ומשרד ההגנה.

השבתת הממשל גורמת לפגיעה בשלל פרויקטים ושירותים ממשלתיים, צילום: איי אף פי השבתת הממשל גורמת לפגיעה בשלל פרויקטים ושירותים ממשלתיים | צילום: איי אף פי השבתת הממשל גורמת לפגיעה בשלל פרויקטים ושירותים ממשלתיים, צילום: איי אף פי

"הירידה בהכנסות נבעה בעיקרה מהשבתת הממשל שהחלה כבר בסוף הרבעון, והובילה להקפאה של כספים שנועדו לפרויקט פדראלי, ולדחייה באישור של פרויקט לא פדראלי", נכתב בהצהרה שפרסמה החברה.

מניות SGI צנחו לשפל של 13.52 דולר במסחר המורחב ביום שישי. עוד מסרה החברה כי הרווח, לא כולל הוצאות חד פעמיות, ככל הנראה נע בין 2-4 סנט למניה, בעוד שהאנליסטים ציפו לרווח של 9 סנט. "ההאטה מוסיפה סיכונים משמעותיים לתחזית ההכנסות שלנו לטווח הקצר, ופוגעת ביכולת שלנו לחזות את מועד ההתחלה מחדש של פרויקטים פדראליים", ציין טיטינגר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות