אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה קצב עתר לעליון בבקשה למשפט חוזר צילום: ירון ברנר ynet

משה קצב עתר לעליון בבקשה למשפט חוזר

נשיא המדינה לשעבר המרצה שבע שנות מאסר בגין שני מעשי אונס ועבירות מין נוספות טוען כי בתיק היה עיוות דין

14.10.2013, 11:30 | אביאל מגנזי, ynet
נשיא המדינה לשעבר משה קצב, המרצה שבע שנות מאסר לאחר שהורשע באונס ובעבירות מין נוספות, עתר היום (ב') לבית המשפט העליון בבקשה למשפט חוזר. בבקשה טוען קצב כי בתיק היה עיוות דין, אחת העילות המאפשרות את ההליך על פי חוק.

בבקשה שהגישו פרקליטיו החדשים של קצב, יהושע רזניק וציון סהראי, הם טוענים כי בדיקה יסודית של חומר הראיות הקיים ופסקי הדין מצביעה על כך שהרשעתו ועונש המאסר שנגזרו עליו לוקים באופן מהותי, עד כדי עיוות דין של ממש. קצב מלין בבקשה על כך שהרשעתו באונס התבססה על עדותה של א' ממשרד התיירות ולא נתמכה בראייה נוספת.

משה קצב, צילום: רויטרס משה קצב | צילום: רויטרס משה קצב, צילום: רויטרס

עורכי הדין מזכירים בבקשה עוד כי הפרקליטות העבירה בשעתו לבית המשפט העליון מסמך ארוך ובו פירטה את הקשיים בעדות, וזאת במסגרת העתירות לבג"ץ נגד הסדר הטיעון שהתגבש בשעתו עם קצב. עם זאת, יצוין כי במהלך המשפט עצמו חלו התפתחויות ושינויים באותן ראיות, כך נקבע בפסק הדין של בית המשפט המחוזי.

קצב טוען כי עדויות מטעם השב"כ וכן פרטי שיחות טלפון של קצב ממכוניתו מוכיחים כי לא ייתכן שקצב ו-א' שהו יחד בזמן שבו התרחש לטענתה האונס הראשון שבו הוא הורשע. השניים תוקפים את קביעת בית המשפט המחוזי שלפיה ייתכן שאונס התרחש ביום אחר ולא כפי שטענה א'. עוד נטען בבקשה כי בית המשפט העליון קבע הנחות שונות בנוגע לאונס, שלא נמצאה להן אחיזה בחומר הראיות. לטענת פרקליטיו של קצב ההרשעה התבססה על ספק ולא על השיטה הקובעת כי הרשעה צריכה להיות מעל לספק סביר.

קצב מרצה את עונשו מאז דצמבר 2011. שבע שנות המאסר נגזרו עליו בגין שני מעשי אונס, מעשים מגונים בכוח, הטרדה מינית ושיבוש מהלכי משפט.

בחודש שעבר יצא קצב, שמעולם לא הביע חרטה על מעשיו וממשיך לטעון לחפותו, לחופשה ראשונה מהכלא למשך 24 שעות. הנשיא לשעבר

הגיע אז לביתו בקריית מלאכי והתקבל בקריאות שמחה על ידי מכרים ושכנים, שהשליכו לעברו סוכריות והעניקו לו זר פרחים.

עם היציאה לחופשה הקצרה אמר אז אחיו של הנשיא, ליאור קצב: "למשה קצב נעשה עוול, הרבה מאוד משפטנים שנחשפו לחומרים מודעים לעוול ולעיוות הדין. לא עשו לו שום הנחה. הוא עמד בכל הדרישות ולא ביקש שום הנחה. הוא הורשע במעשים שלא היו. המאבק על החפות שלו נמשך, האמת עוד תצא לאור. המילה האחרונה עדיין לא נאמרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות