אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל הצרפתית תקים 2 כורים גרעיניים בבריטניה צילום: בלומברג

חברת החשמל הצרפתית תקים 2 כורים גרעיניים בבריטניה

לפי ההערכות המחיר על החשמל יהיה 95-90 ליש"ט למגה וואט שעה. זאת לאחר שהצרפתים דרשו 95 ליש"ט בעוד שהממשלה הבריטית ניסתה להשיג מחיר של בין 80 ל-85 ליש"ט

14.10.2013, 11:44 | סוכנויות הידיעות
הממשלה הבריטית וחברת החשמל הצרפתית (Electricite de France) צפויות להכריז בקרוב על עסקה במסגרתה ענקית הכוח הצרפתית תבנה ותפעיל שני כורים גרעיניים בחוף המערבי של אנגליה, בעלות של 14 מיליארד ליש"ט (22.4 מיליארד דולר), כך על פי מקורות מקורבים לנושא.

בראיון שהעניק אתמול (א') שר האנרגיה ושינויי האקלים הבריטי אד דייבי ל-BBC, הוא ציין כי הממשלה "קרובה ביותר" להשגת הסכם עם חברת החשמל הצרפתית.

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, צילום: אי פי אי נשיא צרפת, פרנסואה הולנד | צילום: אי פי אי נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, צילום: אי פי אי

השיחות בין בריטניה וחברת החשמל הצרפתית נתפסות כמבחן הלקמוס שייקבע האם לתעשייה הגרעינית יש עתיד באירופה המתמודדת עם מחירי גז טבעי נמוכים יותר וצמיחה כלכלית מקרטעת.

לדברי המקורבים, שני הצדדים סיכמו כבר על המחיר שבו תמכור החברה הצרפתית את החשמל שתייצר בכור. ההסכמה בנושא זה היא מהותית להצלחת המגעים, שכן היא מעניקה לחברת החשמל ביטחון שתשיג הכנסות עתידיות מהכורים.

לפי ההערכות המחיר על החשמל ינוע בין 90-95 ליש"ט למגה וואט שעה. זאת לאחר שהצרפתים דרשו 95 ליש"ט בעוד שהממשלה הבריטית ניסתה להשיג מחיר של בין 80 ל-85 ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות