אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד: "נקדם תחבורה ציבורית בשבת" צילום: עמית שעל

לפיד: "נקדם תחבורה ציבורית בשבת"

שר האוצר, יאיר לפיד, הכריז על יעדיו למושב הכנסת הקרוב בישיבת יש עתיד: גיוס חרדים, קידום הצעת ברית הזוגיות והובלת חוק להפעלת תחבורה ציבורית באזורים חילוניים בשבת. "כדי שלא נמשיך במצב שסבא עשיר יכול לנסוע בשבת לבקר את הנכדים שלו וסבא לא עשיר לא"

14.10.2013, 14:56 | חן פונדק
"נוביל במושב הזה חקיקה שתאפשר תחבורה ציבורית בשבת בצירי תחבורה ראשיים באזורים חילוניים. זה לא מהלך נגד חרדים, אלא הצעה סוציאלית, כדי שלא נמשיך במצב שסבא עשיר יכול לנסוע בשבת לבקר את הנכדים שלו וסבא לא עשיר לא". כך אמר שר האוצר, יאיר לפיד, בישיבת סיעת יש עתיד בפתיחת מושב החורף של הכנסת.

נושא התחבורה הציבורית עלה בקמפיין של יש עתיד. לפיד אף התבטא בנושא בתור שר אוצר אולם עד היום טרם הוגשה הצעת חוק בנושא.

לפיד. "זה לא מהלך נגד חרדים, אלא הצעה סוציאלית", צילום: אי פי איי לפיד. "זה לא מהלך נגד חרדים, אלא הצעה סוציאלית" | צילום: אי פי איי לפיד. "זה לא מהלך נגד חרדים, אלא הצעה סוציאלית", צילום: אי פי איי

בנוסף, לפיד ציין כי במושב הקרוב יעבור החוק לשוויון בנטל שיביא לגיוס 70% מהחרדים לדבריו. כמו כן ציין לפיד כי יש עתיד תקדם את הצעת ברית הזוגיות שמטרתה להסדיר את רישום הזוגיות עבור זוגות שאינם מעוניינים או יכולים להתחתן ברבנות.

לפיד קרא לקידום את המשא ומתן המדיני: "אני קורא לעמיתי בממשלה, אל תנצלו כל פיגוע כדי למנוע את התקדמות המשא ומתן". שר האוצר סיים את דבריו בבטחה לדאוג למעמד הביניים: "נמשיך להילחם במחירי הדיור והמזון וכל מה שמכביד על מעמד הביניים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
אני לא מאמין ליאיר לפיד כי זה ספין - לפיד מבטיח, בידיעה שבנט יכשיל.
מפלגת הבית היהודי תפרוש מהקואליציה ולא תאפשר תחבורה ציבורית בשבת. יהדות התורה וש"ס ודאי לא יצטרפו בסיטואציה הזאת. העבודה אולי תסכים להצטרף, אבל ביבי לא יכול להרשות לעצמו לשרוף את השותפות הקואליציוניות שתמכו בו עד היום, ולכן הוא לא יצרף את העבודה. המשמעות הפשוטה - לא תהיה תחבורה ציבורית בשבת, ולפיד יוכל להאשים את בנט. חלק מהציבור יתן לו קרדיט על הנסיון, שזה בדיוק מה שהוא רוצה, ואף אחד לא ימנע מלהצביע ליש עתיד בגלל הספין המטופש. יאיר לפיד הוא, כמו אביו טומי, בסך הכל ביבי ב'.
יובל , תל אביב  |  07.12.13
לכל התגובות