אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עבודות של האמן הבינלאומי בנקסי הוצעו ב-60 דולר; הקונים לא מיהרו לשלוף ארנקים

עבודות של האמן הבינלאומי בנקסי הוצעו ב-60 דולר; הקונים לא מיהרו לשלוף ארנקים

היצירות שנמכרות בדרך כלל במאות אלפי דולרים בגלריות יוקרתיות עמדו למכירה בדוכן רחוב תמים למראה במסגרת פרויקט Residency on the streets of New York. תושבי ניו יורק עברו על פניו מבלי להיות מודעים ל"מכרה הזהב" הנמצא תחת אפם

14.10.2013, 22:49 | סוכנויות הידיעות

ביום שבת נכנס איש משיקגו לדוכן רחוב ורכש שלושה ציורי ספריי כי שיפץ את ביתו והיה צריך "משהו לקירות". ספק אם ידע שהוא רוכש אוצר השווה עשרות אלפי דולר. מלבדו רק עוד שני אנשים רכשו יצירות שנמכרו בדוכן הרחוב הקטן והתמים למראה. למעשה, בדוכן זה נמכרו יצירות של אמן הגרפיטי הידוע בנקסי, הנמכרות בדרך כלל במאות אלפי דולרים בגלריות יוקרתיות, תמורת 60 דולר בלבד.

הדוכן בו הוצעו למכירה יצירותיו של בנקסי ב-60 דולר בלבד הדוכן בו הוצעו למכירה יצירותיו של בנקסי ב-60 דולר בלבד הדוכן בו הוצעו למכירה יצירותיו של בנקסי ב-60 דולר בלבד

המכירה הניב בסך הכל 420 דולר ובמסגרתה נמכרו רק שבע מיצירותיו של בנקסי במסגרת הפרויקט Residency on the streets of New York. המצלמות הנסתרות שהוצבו במקום לא חשפו האם הרוכשים היו מודעים לעובדה כי הם קונים יצירות מקוריות וחתומות של האמן הבין-לאומי.

צפו באמן הידוע מציע למכירה את יצירותיו בדוכן רחוב בניו יורק

 

אלפי תושבי ניו יורק ותיירים עברו על פני הדוכן מבלי להיות מודעים למכרה הזהב הנמצא ממש מתחת לאפם. שלט פשוט הצהיר כי מדובר ביצירות ספריי אך רמז קריטי לערכם של היצירות ניתן היה לראות באחד מהקנבסים הבולטים יותר שעמדו בדוכן ועליו כתוב "זהו לא פוטו-אופ".

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: העבודות של בנקסי (5 תמונות)

במסגרת הפרויקט, ריסס בנקסי יצירות גם על קירות ועל דלתות ברחבי ניו יורק שאותם פרסם בתצלומים באתר שלו והניח למעריציו לצאת ולחפשם. אך רבות מעבודותיו הושחתו בידי אמני גרפיטי מתחרים.

כאשר פרסם בנקסי את דבר מכירת היצירות, כבר נסגר דוכן הרחוב. הוא ציין שהאירוע היה חד פעמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות