אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שאיבדה 25% בחודש: מעלות הורידה את דירוג האשראי של בזן צילום: אלכס קולומויסקי

אחרי שאיבדה 25% בחודש: מעלות הורידה את דירוג האשראי של בזן

הדירוג ירד ב-2 דרגות ל-"-BBB". מעלות: "החברה חייבת לפעול באופן מיידי על מנת למצוא מקורות מימון חלופיים. נכונותם של הבנקים למחזר את החוב בטווח הקצר - מוטלת בספק"

14.10.2013, 17:58 | שי סלינס

אחרי שאיבדה כ-25% מערכה מתחילת החודש, חברת דירוג האשראי מעלות הורידה היום (ב') את דירוג האשראי של בזןב-2 דרגות ל-"-BBB".

"הביצועים התפעוליים של בזן ב-2013 מושפעים לרעה ממרווחי זיקוק נמוכים יחסית וצפויים להיות חלשים מתחזיותינו המוקדמות", כותבים במעלות. "אנו מעריכים כי הירידות החדות במחירי ניירות הערך של החברה בתקופה האחרונה והירידה בנגישות למקורות מימון מחייב את החברה לפעול באופן מידי לחיזוק פרופיל הנזילות, לשיפור התזרים ולמציאת מקורות מימון חלופים", הוסיפו.

קראו עוד בכלכליסט

הורדת דירוג זו מגיעה לאחר שהבוקר נחשף בכלכליסט" דו"ח שהכינה חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי המגדיר את הירידות החדות באיגרות החוב של חברת בתי הזיקוק כ"תגובת שוק מוגזמת". דו"ח עדכון שהכינה אנטרופי למשקיעים המוסדיים, כחלק משירותי אנליזת החוב שאנטרופי מספקת להם, ושהגיע לידי "כלכליסט" מעריך כי הסיכון באג"ח נמוך יחסית וכי כיום האג"ח של בזן, בעיקר סדרה ג' שנפרעת תוך פחות משנה, מהוות הזדמנות השקעה.

אריק יערי, מנכ"ל בזן, צילום: סיון פרג אריק יערי, מנכ"ל בזן | צילום: סיון פרג' אריק יערי, מנכ"ל בזן, צילום: סיון פרג

עוד מעריכים במעלות כי למערכת הבנקאות המקומית קיים תמריץ לא מבוטל להמשיך ולתמוך בצרכי ההון החוזר של בזן, בין היתר, בעקבות החשיבות האסטרטגית של החברה למשק האנרגיה המקומי. "משיחות שקיימנו עם מנהלי החברה עולה כי בימים האחרונים התקיים קשר רצוף עם המערכת הבנקאית לו הערכת הנהלת החברה ישנה נכונות גבוהה

מצד הבנקים להמשיך ולתמוך בחברה בשלב זה. אף על פי כן , להערכתנו, בטווח הבינוני, נכונותם של הבנקים להמשיך ולמחזר את החוב הקצר של החברה מוטלת בספק, במידה ותימשך החולשה בתוצאות התפעוליות", מציינים במעלות.

כמו כן הכניסו במעלות את החברה לרשימת מעקב עם השלכות שליליות ונימקו את המהלך בכך שהם מעריכים כי קיים פוטנציאל להרעה נוספת ומסוכנת בפרופיל הנזילות של החברה כבר בתקופה הקרובה כתוצאה מהפסקה אפשרית של התמיכה מצד המערכת הבנקאית. "אנו עלולים להוריד את הדירוג בצורה חדה , כבר בשבועות הקרובים , ככול שיהיה שינוי לרעה ביחסי החברה עם המערכת הבנקאית", כתבו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות