אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטורים במפעל פלקסטרוניקס אופקים בעקבות הרעת המצב ב-ECI צילום: חיים הורנשטיין

פיטורים במפעל פלקסטרוניקס אופקים בעקבות הרעת המצב ב-ECI

מפעל פלקסטרוניקס באופקים פיטר בשבועות האחרונים 50 מעובדיו, כתוצאה ממשבר ב-ECI ומהמיזוג עם מפעל הייצור של החברה בערד המצוי בהליכי סגירה

14.10.2013, 20:10 | אסף גלעד

גל הפיטורים שלאחר החגים נמשך: מפעל פלקסטרוניקס באופקים פיטר בשבועות האחרונים 50 מעובדיו. הפיטורים במפעל הייצור של חברת האלקטרוניקה פלקסטרוניקס באופקים הם תוצאה של המשבר ב-ECI , המספקת כיום 90% מהעבודה במפעל, וכן של המיזוג עם מפעל הייצור של החברה בערד המצוי בהליכי סגירה. על מנת להקטין את התלות ב-ECI, שגם היא פיטרה לאחרונה 300 עובדים, חתמה פלקסטרוניקס על הסכם לייצור מערכות אזעקה ואבטחה עבור חברת אסנס סקיוריטי הישראלית. 

מפעל פלקסטרוניקס בערד, צילום: חיים הורנשטיין מפעל פלקסטרוניקס בערד | צילום: חיים הורנשטיין מפעל פלקסטרוניקס בערד, צילום: חיים הורנשטיין

פלקסטרוניקס ישראל, שלוחה של חברת ייצור רכיבי האלקטרוניקה מסינגפור, מצויה בימים אלה בתהליך שינוי ארגוני מעמיק על רקע המשבר בייצור האלקטרוניקה בעולם ובישראל.

בחודש אוגוסט פורסם לראשונה ב"כלכליסט" כי מפעל הייצור הותיק בערד שהוקם כמפעל של מוטורולה צפוי להסגר ו- 350 עובדיו צפויים לעבור למפעל באופקים. בפועל הועברו למפעל באופקים 240 עובדים בלבד, לאחר שעשרות עובדים בחרו שלא לעבור, ועוד 80 עובדים נשארו במפעל ערד לאחר שאלביט הגדילה את מספר הזמנות הייצור מפלקסטרוניקס.

ככל הנראה, צפוי מספרם של העובדים בערד לקטון ל- 60, אולם לעת עתה הוחלט שלא לסגור את המפעל הדרומי. טרם המיזוג הועסקו במפעל באופקים 300 עובדי ייצור ועוד 70 עובדי מנהלה, איכות ולוגיסטיקה, וכאמור, בעקבות המיזוג והמשבר ב- ECI, פוטרו מהמפעל 50 עובדים. מהלך נוסף בו נקטה פלקסטרוניקס כללה קיצוצי שכר לדרג המנהלים.

לפלקסטרוניקס בישראל עוד שני אתרי ייצור: האחד במגדל העמק, המעסיק 1,500 עובדים, והשני ביבנה, ובו מועסקים 500 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות