אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חריגות השכר בחברת החשמל: מי נותן הוראות כאן, לפיד או הפקיד? צילום: אי פי איי

חריגות השכר בחברת החשמל: מי נותן הוראות כאן, לפיד או הפקיד?

בסביבת שר האוצר הופתעו לגלות על דרישתו של הממונה על השכר אמסלם מעובדי חברת החשמל להחזיר את חריגות השכר

15.10.2013, 07:59 | שאול אמסטרדמסקי
לא יחזירו, בינתיים האוצר דרש החזר חריגות שכר בחברת החשמל, בית הדין בלם ביה"ד עצר את הוראת הממונה על השכר עד שמשרד האוצר וועד העובדים יקיימו דיון בנושא מחרתיים. בנוסף הורה השופט לעובדים להפסיק מייד את השביתה מהבוקר ליאור גוטמן, 4 תגובותלכתבה המלאה
בסביבת שר האוצר הופתעו אתמול לגלות כי משרד האוצר דורש מעובדי חברת החשמל להחזיר את חריגות השכר. למעשה, השר לא עודכן מבעוד מועד על המהלך, והביע את מורת רוחו כלפי הממונה על השכר שהדבר נמצא בתחום אחריותו.

האווירה המתוחה בין שר האוצר יאיר לפיד לבין הממונה על השכר קובי אמסלם, כמו גם בין השר לבין פקידים בכירים במשרד האוצר, מצטרפת לאווירה לא נוחה בצמרת משרד האוצר בעת האחרונה. חלק מהפקידים במשרד מתארים כי הם חשים שהם עומדים עם הגב לקיר ולא מקבלים גיבוי מלשכת השר למהלכים מסוימים. פקידים אחרים טוענים כי הם מתקשים להגיע אל השר, בניגוד לתקופות קודמות במשרד.

הממונה על השכר קובי אמסלם. אווירה מתוחה, צילום: אלכס קולומויסקי הממונה על השכר קובי אמסלם. אווירה מתוחה | צילום: אלכס קולומויסקי הממונה על השכר קובי אמסלם. אווירה מתוחה, צילום: אלכס קולומויסקי

בעת האחרונה גברו הקולות שלפיהם הממונה הנוכחי על השכר אמסלם, שמונה בידי השר הקודם יובל שטייניץ, צפוי למצוא את עצמו מחוץ להנהלת המשרד תוך זמן קצר. כעת, אומרים במשרד, שר האוצר עשוי למצוא לעצמו את התירוץ הנוח לבצע הדחה שכזו, בעיקר אם יגברו לכך הלחצים מצד ההסתדרות.

באחרונה עזבו את משרד האוצר כמה פקידים בכירים, חלק מהם בטונים צורמים, בהם הממונה על שוק ההון פרופ' עודד שריג, שלא ראה עין בעין עם מנכ"לית המשרד יעל אנדורן ועם השר עצמו בכמה נושאים, וכן סגן הממונה על התקציבים ראובן קוגן. זה האחרון נקלע עם שר האוצר לכמה מחלוקות בטיפול בבעיית מחירי הדיור, שהיתה תחת אחריותו של קוגן, שלא אהב את התוכניות שמקדם השר בניגוד לדעתו המקצועית.

בלשכת שר האוצר סירבו להגיב לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות