אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזם הסיבים חושף מחירים: חיבור 100 מגה סימטרי ב-100 שקל צילום: shutterstock

מיזם הסיבים חושף מחירים: חיבור 100 מגה סימטרי ב-100 שקל

מדובר במחירים שיציע המיזם לספקי תקשורת במודל סיטונאי. המחיר ללקוח יהיה גבוה יותר כיוון שספקי התקשורת יוסיפו את העלויות שלהם למחיר החבילה. זאת, לעומת התשתית של בזק ו-HOT שהיא יקרה בהרבה ובעלת מהירות העלאה נמוכה

15.10.2013, 14:31 | אופיר דור

חברת IBC, שתקים ותפעיל את מיזם הסיבים על גבי תשתיות חברת החשמל, חשפה היום (ג')  את המחירים שתציע במסגרת כנס שערכה לספקי תקשורת.

קראו עוד בכלכליסט

התשתית תפעל במודל סיטונאי, כלומר תמכור את שירותיה לספקי תקשורת חסרי תשתית כמו סלקום ופרטנר לדוגמה, שיוכלו לשווק אותם ללקוח. ההצעה המרכזית של IBC לספקים היא חיבור סימטרי - כזה בו מהירות ההעלאה וההורדה מהרשת זהות - של 100 מגה-ביט במחיר 100 שקל כולל מע"מ.

מימין: שר התקשורת גלעד ארדן, ג מימין: שר התקשורת גלעד ארדן, ג'ונס בירגסון נשיא ויה אירופה וזאב גולדברג, יו"ר IBC | צילום: רפי דלויה מימין: שר התקשורת גלעד ארדן, ג

על המחיר הזה צריכים ספקי התקשורת להוסיף את העלויות שלהם ואת מקדם הרווח שלהם ולהציע חבילה מותאמת ללקוח.

לשם השוואה, בזק מציעה חבילה של 100 מגה-ביט במחיר של 140 שקל ללקוחות משדרגים בשנה הראשונה ולאחר מכן מחיר המחירון הוא 163 שקל. בנוסף, בזק ו-HOT מציעות חיבורים שהם אסימטריים, בהם מהירות ההעלאה (תכונה שחשובה לשיתוף קבצים, משחקים רבי משתתפים ברשת ועוד) היא איטית בהרבה ממהירות ההורדה.

ספקי תקשורת יוכלו להציע שירותי אינטרנט, טלפוניה קווית וטלוויזיה מקוונת על התשתית של IBC. המיזם אמור להתחיל לחבר לקוחות ראשונים בתחילת 2014 כשעדיין לא ברור מה תהיה העיר הראשונה שתחובר לתשתית. חברת IBC היא מיזם משותף של חברת החשמל (40%) וקבוצת משקיעים בראשות ויה אירופה השבדית (60%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות