אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבוג'ן מפתחת זני סויה משופרים בעלי עמידות למחלת החילדון צילום: אביגיל עוזי

אבוג'ן מפתחת זני סויה משופרים בעלי עמידות למחלת החילדון

לצורך כך הרחיבה החברה את שיתוף הפעולה הרב-שנתי שלה עם חברת דופונט-פיוניר, חברת הזרעים של חברת דופונט

15.10.2013, 16:40 | ניר צליק

אבוג'ן, הפועלת לשיפור תכונות בצמחים באמצעות גנומיקה עבור תעשיית החקלאות העולמית, האריכה והרחיבה את שיתוף הפעולה הרב-שנתי שלה עם חברת דופונט-פיוניר, חברת הזרעים של חברת דופונט לפיתוח זני סויה משופרים בעלי עמידות למחלת החילדון.

קראו עוד בכלכליסט

מחלת חילדון הסויה, הנגרמת על ידי פטריה, גורמת לפגיעה קשה ביבול ושכיחה בעיקר באיזורי הגידול המרכזיים של סויה באמריקה הדרומית והצפונית. במסגרת ההסכם המקורי, שנחתם ב-2011, הקימו אבוג'ן ופיוניר תוכנית מחקר משותפת לאיתור גנים בעלי פוטנציאל גבוה לשיפור עמידות למחלת חילדון הסויה.

במסגרת התוכנית, גנים שאותרו על ידי אבוג'ן יבחנו על ידי פיוניר כחלק מתוכניות המחקר שלה כדי לבחון את ההשפעה של גנים אלו בסויה, כאשר הגנים הנבחרים ימשיכו בתהליך הפיתוח והמסחור.

עופר חביב מנכ"ל אבוג עופר חביב מנכ"ל אבוג'ן | צילום: אביגיל עוזי עופר חביב מנכ"ל אבוג
במסגרת ההסכם המורחב, הוארכה תקופת שיתוף הפעולה בשנה והחברות הוסיפו את פלטפורמת Gene2Product, פלטפורמה טכנולוגית חישובית של אבוג'ן, לתוכנית הקיימת לאיתור גנים. הפלטפורמה מאפשרת לקצר את תהליך הפיתוח והמסחור של המוצר הסופי.

אבוג'ן עצמה הגישה תשקיף לרשות ניירות ערך האמריקאית לפני חודש במטרה לבצע הנפקה בארצות הברית, ולגייס 60 מיליון דולר בבורסת ניו יורק. חתמי ההנפקה הם קרדיט סוויס, דויטשה בנק אופנהיימר ופייפר ג'פריס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות