אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלאזה מנהטן: "האופניים מכערים לנו את הנוף" צילום: cc by Omar Rawlings

פלאזה מנהטן: "האופניים מכערים לנו את הנוף"

המלון הידוע טוען שתחנת עגינה של מיזם השכרת האופניים של ניו יורק מפריעה לאורחיו ומפרה את החוק

15.10.2013, 22:27 | סוכנויות הידיעות

מלון היוקרה פלאזה בניו יורק תובע את העירייה המקומית, את סיטיבנק ואת מיזם השכרת האופניים העירוני סיטיבייק, שלו נותן הבנק חסות. האופניים בשירות ההשכרה העירוני של ניו יורק צבועים בכחול עז, והנהלת המלון טוענת שתחנת העגינה שלהם, הממוקמת במדרכה שמול הכניסה שלו, "מכערת את הנוף" עבור אורחיו - על כך דיווח אתמול ה"ניו יורק פוסט".

"לא רק שהתחנה תקועה בין שניים מסמלי העיר, מלון פלאזה והסנטרל פארק, אלא שהקמתה גזלה נתיב שלם מהכביש שמול המלון, כך שנוכחותה גורמת לפקק תנועה תמידי", נאמר בכתב התביעה.

תחנת עגינה של סיטיבייק בניו יורק, צילום: cc by Omar Rawlings   תחנת עגינה של סיטיבייק בניו יורק | צילום: cc by Omar Rawlings תחנת עגינה של סיטיבייק בניו יורק, צילום: cc by Omar Rawlings

הנהלת המלון דורשת שהעירייה תסיר את תחנת העגינה באופן מיידי, ומאשימה אותה בכך שהפרה את חוקי העזר העירוניים מכיוון שלא בדקה את "ההשפעות הסביבתיות" של הקמת התחנה במיקום זה.

כמו כן טוען המלון שהעובדה שעל התחנה מפורסמות החברות שנותנות חסות למיזם מהווה גם היא הפרה של החוקים העירוניים. מעיריית ניו יורק נמסר בתגובה כי "אנחנו בטוחים שמתקן האופניים שעליו מדובר נבנה בהתאם לחוק".

שירות השכרת האופניים העירוני של ניו יורק הושק במאי 2013, והוא מאפשר לתושבים ולמבקרים בעיר להשכיר אלפי אופניים המוצבים במאות תחנות עגינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות