אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטארט אפ לאקון סקיוריטי השלים גיוס של 8 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הסטארט אפ לאקון סקיוריטי השלים גיוס של 8 מיליון דולר

החברה הישראלית המפתחת מערכות להגנה על מכשירים ניידים גייסה את הכספים מקרן הון הסיכון האמריקאית אינדקס ונצ'רס, משלמה קרמר, מנכ"ל אימפרבה ומיקי בודאי מייסד טראסטיר שנמכרה ליבמ לאחרונה

16.10.2013, 08:34 | מאיר אורבך
חברת הסטארט אפ הישראלית, לאקון סקיוריטי, השלימה גיוס של 8 מיליון דולר מקרן הון הסיכון האמריקאית אינדקס ונצ'רס, משלמה קרמר, מנכ"ל אימפרבה ומיקי בודאי מייסד טראסטיר שנמכרה ליבמ לאחרונה שהיו המשקיעים הראשונים של החברה, כך נודע ל"כלכליסט". עד כה גייסה 2.5 מיליון דולר משלמה קרמר .

קראו עוד בכלכליסט

לאקון סקיוריטי מפתחת מערכות להגנה על מכשירים ניידים. בשונה מטכנולוגיות אחרות אשר על פי הבדיקות של מעבדות לאקון אינן מסוגלות למנוע מתקפות, המערכת של לאקון מסננת את הפגיעה על פני הרשת ולא נמצאת במכשיר המשתמש אלא עוקבת אחרת התקשורת של המכשיר הנייד ומאתרת תקשורת.

לצד הגיוס החדש חשפה החברה טכנולוגיות חדשות אותן פיתחה להגנה על המכשירים הניידים. הטכנולוגיה של החברה מאתרת כל ניסיון לחדירה או פגיעה במכשירים הניידים, ניסיונות השתלטות מרחוק על המכשירים, השתלטות על אפליקציות ועוד.

אוהד בוברוב, ממייסדי לאקון סקיוריטי, צילום: אוראל כהן אוהד בוברוב, ממייסדי לאקון סקיוריטי | צילום: אוראל כהן אוהד בוברוב, ממייסדי לאקון סקיוריטי, צילום: אוראל כהן

לאקון מציעה טכנולוגיה שאינה מוטמעת בתוך המכשירים, אלא בתוך הרשת, ומנטרת את התקשורת שמוציא המכשיר. אם המכשיר בארגון משדר החוצה תקשורת שאותה אינה אמור להוציא, או אחת האפליקציות מתנהגת כתוכנת ריגול, לאקון עוצרת את השידור של המכשיר ולמעשה חוסמת את התוכנה. החברה מציעה כיום שתי תוכנות - האחת פועלת על הרשת הסלולרית ומותקנת אצל המפעיל; והשנייה היא מעין חומת אש ארגונית שמסננת את התכנים, בדיוק כמו כל תוכנת פיירוול בשוק.

מייסדי החברה הם מיכאל שאולוב ואוהד בוברוב, יוצאי 8200 שעבדו שנים רבות בחברת נייס במערכות הביטחוניות. המייסד השלישי עמנואל אבנר היה עד לאחרונה סמנכ"ל הכספים של חברת פרטנר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות