אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווילוסיטי גייסה 35 מיליון דולר לפיתוח ה-WiFi המהיר בעולם צילום: נמרוד גליקמן

ווילוסיטי גייסה 35 מיליון דולר לפיתוח ה-WiFi המהיר בעולם

הגיוס האחרון מקרב את הסטארט-אפ הישראלי לרף גיוסים כולל של קרוב ל- 100 מיליון דולר. את הסיבוב הובילו קרן וינטאג' של אלן פלד וקרן ג'רוזלם גלובל של הרב שלמה קאליש

16.10.2013, 09:43 | אסף גלעד

גיוס ענק נוסף לסטארט-אפ ישראלי. הסטארט-אפ ווילוסיטי (Wilocity) מקיסריה, המפתח את רשת ה-WiFi המהירה בעולם, WiGig, השלים בשבועות האחרונים סיבוב גיוס רביעי של 35 מיליון דולר, מה שמקרב את החברה הישראלית לרף גיוסים כולל של קרוב ל- 100 מיליון דולר. את הסיבוב הובילו שני משקיעים חדשים בחברה: קרן וינטאג' של אלן פלד וקרן ג'רוזלם גלובל של הרב שלמה קאליש, והשתתפו בו המשקיעים הקיימים: סקויה, אחת הקרנות שהשקיעו גם באונאבו שנמכרה מוקדם יותר השבוע, יחד עם בנצ'מרק, טאלווד וקוואלקום. עוד השתתף בגיוס משקיע אסטרטגי שזהותו תיחשף בעוד מספר שבועות.

מובילי הסיבוב, אלן פלד ושלמה קאליש, הם משקיעים ותיקים שהעלו את פרופיל ההשקעות שלהם בסטארטאפים ישראלים בתקופה האחרונה. פלד סיים לגייס ביוני האחרון 161 מיליון דולר לקרן ההשקעות וינטאג' ואילו קאליש, מוותיקי ההון סיכון בישראל, חזר בשנה האחרונה להשקעות בסטארטאפים, הן מקרן ההשקעות הותיקה ג'רוזלם גלובל, והן באמצעות קרן ההשקעות ויזרע. מייקל אייזנברג, שותף בבנצ'מרק, אחת המשקיעות בווילוסיטי, עבד עם אלן פלד בקרן יזראל סיד בעשור הקודם וקודם לכן עם קאליש בג'רוזלם גלובל.

טל תמיר מנכ"ל ווילוסיטי, צילום: נמרוד גליקמן טל תמיר מנכ"ל ווילוסיטי | צילום: נמרוד גליקמן טל תמיר מנכ"ל ווילוסיטי, צילום: נמרוד גליקמן

ווילוסיטי השיקה לאחרונה את שבב ה- WiFi המהיר ביותר כיום, המאפשר העברה של מידע בין מכשירים בקצב של 4.6 גיגה ביט לשנייה. השבב, המבוסס על טכנולוגית ה- WiFi העתידית, WiGig, שולב לראשונה במחשבי דל בפברואר האחרון, עם השקת האולטרה-בוק 6430u ונתב ה- D5000. היו אלה המכשירים הראשונים שכללו שבבי WiGig מאז ומעולם. מחשבים נוספים של דל יושקו עם השבב של ווילוסיטי ובהם סדרת מחשבי Dell Latitude 7500, Dell Precision 6800 ו- 4800, וסדרת 5000 שיושקו כולם עד סוף השנה. בנוסף לדל, חתומים עם ווילוסיטי להשקה עתידית גם סמסונג ולפי ההערכות גם אפל בוחנת את התקן.

ווילוסיטי השיקה את השבבים למחשבי אולטרה-בוק ניידים בשלב הראשון, ועד סוף השנה הבאה צפויה להשיק שבבים דומים גם במכשירי סמארטפון, כאשר הגיוס האחרון נועד לתמוך במאמצי השיווק בתחום הזה. עד סוף 2015 צפויים לצאת לשוק גם טאבלטים שיישאו את השבבים של ווילוסיטי.

שתי חברות מצויות כיום בתחרות על השקת שבבי WiGig ורישות הבית בתקשורת מהירה של גיגה ביטים לשנייה בין מכשירים: אינטל העולמית ווילוסיטי הישראלית, שנתמכת בין השאר על ידי קוואלקום, מתחרתה של אינטל. בין השתיים היתה זו ווילוסיטי שהשיקה לראשונה שבב WiGig מסחרי. WiGig מתבסס על תקן ה־WiFi המוכר, אבל קצב העברת המידע שלו גדול פי עשרה ויותר - הוא מגיע ל־4.6 גיגה־ביט לשנייה, וגרסאות ניסוי שלו מגיעות אף ל־7 גיגה־ביט לשנייה.

שילוב של השבב של ווילוסיטי בסמארטפון, טאבלט, מחשב נייד, מקרן או טלוויזיה יאפשר תקשורת סופר־מהירה בין מכשירים: למשל, להוריד סרט באיכות HD בפחות משנייה מהמחשב לסלולרי, לגבות במהירות הבזק את תוכן הטאבלט לכונן, או להקרין סרט מהטאבלט למקרן. לעומת זאת, התדר שבו עובדת הטכנולוגיה לא עובר קירות בטון, ומוגבל לשימוש במרחב אחד, בדרך כלל חדר אחד. השבב של ווילוסיטי עובד עם שלושת התדרים של WiFi: 2.4 , 5 ו- 60 גיגה הרץ, ויכול להכיל גם את התדרים הותיקים יותר של WiFi ובכך לעבוד הן עם תקן ה- WiGig החדש והמהיר והן עם תקני ה WiFiהקיימים. לפי ההערכה, אינטל תשיק שבב מתחרה באמצע השנה הבאה.

ווילוסיטי נוסדה על ידי טל תמיר, המשמש כמנכ"ל, דני רטיג, חורחה משנה וגל בסון ומעסיקה כיום 70 איש. ארבעת המייסדים הם בכירים לשעבר באינטל חיפה, שהובילו את פיתוח שבב הסנטרינו הפופולרי, המבוסס WiFi.

סמנכ"ל השיווק של החברה, מארק גרודזינסקי, אישר ל'כלכליסט' את הידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות