אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתדרות האקדמאים תעביר כספי גמל ב-4.7 מיליארד שקל לבנק לאומי צילום: שאטרסטוק

הסתדרות האקדמאים תעביר כספי גמל ב-4.7 מיליארד שקל לבנק לאומי

לאומי נבחר לספק את שירותי התפעול לקופות הגמל של האקדמאים לאחר שהציע דמי תפעול אטרקטיביים בהשוואה להצעות המתחרות

16.10.2013, 10:19 | רחלי בינדמן

הסתדרות האקדמאים תעביר את ניהול קופות הגמל וההשתלמות שברשותה בהיקף של 4.7 מיליארד שקל לתפעול בנק לאומי וזאת לאחר שעד כה תופעלו הקופות על ידי בנק יהב. דמי התפעול המקסימאלים שגובים הבנקים עבור שירותי התפעול לקופות עומדים על 0.25%.

קראו עוד בכלכליסט

כבר במאי האחרון הודיע בנק יהב שיפסיק את פעילות התפעול של קופות הגמל וקרנות הנאמנות בשל חוסר כדאיות כלכלית כך שהמעבר של הקופות לתפעול בבנק לאומי לא נובע מהצעה אטרקטיבית יותר לעומת יהב אלא ביחס להצעות מתחרות שהוגשו להם מבנקים אחרים.

עם יישום רפורמת בכר, בשנת 2007 נאלצו הבנקים למכור את קופות הגמל שברשותם לגופים המוסדיים ובתמורה הותר להם להתחיל לספק ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי ביחס לקופות ללקוחות הבנק. אלא שבמקביל הותר לקופות להמשיך ולספק שירותי תפעול לקופות כיוון שהמוסדיים לא היו ערוכים לבצע את התפעול בעצמם וזאת בתמורה לדמי תפעול מקסימאלים של 0.25%.

פוטנציאל הכנסות שנתי של כ-10 מיליון שקל לבנק, צילום: שאטרסטוק פוטנציאל הכנסות שנתי של כ-10 מיליון שקל לבנק | צילום: שאטרסטוק פוטנציאל הכנסות שנתי של כ-10 מיליון שקל לבנק, צילום: שאטרסטוק

ההסכם מול המוסדיים שרכשו את הקופות מהבנקים (כל בנק נהג לתפעל את הקופות של הגוף שרכש ממנו את הקופות) הסתיים ב-2012 אלא שרוב גופי הגמל עדיין לא היו ערוכים לתפעול עצמאי והחלו לנהל משא ומתן מחודש עם הבנקים להמשך התפעול של הקופות על ידם אם כי הצליחו להוריד את גובה עמלות התפעול. ככל הנראה כעת גם הסתדרות האקדמאים בדקה אפשרות להוזיל את עמלות התפעול וקיבלה הצעה טובה יותר מבנק לאומי. מי שיבצע את תפעול הקופות היא חברת לאומי שירותי שוק ההון, חברה בת בבעלות מלאה של קבוצת לאומי. גובה דמי התפעול שנקבעו לא נחשף אך מדובר בפוטנציאל הכנסות שנתי של כ-10 מיליון שקל לבנק.

חברת לאומי שירותי שוק ההון, הינה הגוף הגדול ביותר בתחום תפעול הגמל וההשתלמות ומנהלת כ-100 מיליארד שקל. לאומי שירותי שוק ההון כפופה לחטיבת שוקי הון בקבוצת לאומי.

איתי בן זאב, ראש חטיבת שוקי הון בקבוצת לאומי: "קבוצת לאומי מברכת על הבחירה של הסתדרות המח"ר ומצפה לשיתוף פעולה פורה. לאומי שירותי שוק ההון מתפעלת נכסים עבור הגופים המוסדיים המובילים כאשר לשמחתנו לראשונה ההסתדרות בחרה בנו כמתפעל"

לילך כהן, מנכ"ל קופת הגמל וקרן השתלמות המח"ר: "אנו מודים לבנק יהב על שנים רבות וטובות ושמחים על הצטרפותנו למשפחת לאומי. עמיתי המחר יזכו לתנאים ודמי ניהול טובים יותר מבעבר, טכנולוגיה ושירות מתקדמים וכמובן ביטחון עתידי שחסכונות העמיתים מנוהלים בצורה הטובה והאחראית ביותר, במינימום דמי ניהול והוצאות הנהלה, בדיוק כמו בעבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות