אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר תנפיק בבורסת ניו יורק: ההפסדים זינקו ב-200%

טוויטר תנפיק בבורסת ניו יורק: ההפסדים זינקו ב-200%

רשמה ברבעון השלישי הפסד של 64.6 מיליון דולר. ההכנסות קפצו ל-168.6 מיליון דולר, מול 82.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה. הוצאות כבדות במיוחד נרשמו לחברה בפעילות המו"פ. נאסד"ק - המפסידה הגדולה

16.10.2013, 10:28 | עומר כביר

הרווחיות עוד רחוקה: לקראת ההנפקה הצפויה פרסמה אתמול טוויטר דו"חות כספיים של הרבעון השלישי, המצביעים על גידול משמעותי בהכנסות לצד התרחבות בהפסדים.

טוויטר הודיעה במקביל כי תנפיק בבורסה של ניו יורק, ה-NYSE (תחת הסימול TWTR) - החלטה שממקמת את בורסת הנאסד"ק כמפסידה הגדולה במאבק על רישום החברה.

במסגרת ההנפקה מקווה טוויטר לגייס יותר ממיליארד דולר, ולדברי מקורות הרודשואו לבנקאים צפוי להתחיל בשבוע האחרון של אוקטובר.

על פי נתוני טוויטר, ברבעון האחרון עמדו הכנסותיה של 168.6 מיליון דולר. מדובר בגידול מרשים של יותר מ-100%, שכן הכנסותיה ברבעון המקביל בשנה שעברה עמדו של 82.3 מיליון דולר. במקביל עלו גם הרווחים, ואף בשיעור גדול יותר: מ-21.6 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2012 ל-64.6 מיליון ברבעון שעבר. בשורה התחתונה רשמה החברה גידול של כ-200% בהפסד הנקי, שהסתכם ב-64.6 מיליון דולר, מול הפסד של 21.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

עיקר ההפסדים נובע מהשקעות של החברה במו"פ, ששאב ברבעון השלישי יותר ממחצית מהכנסותיה. מדובר בשיעור השקעה יוצא דופן לחברת אינטרנט. פייסבוק, לשם השוואה השקיעה במו"פ ברבעון השני של השנה 19% מהכנסותיה, וגוגל 14% בלבד. עם זאת, הכנסות חברות אלו גבוהות משמעותית משל טוויטר.

NYSE - זכתה בטוויטר, צילום: בלומברג NYSE - זכתה בטוויטר | צילום: בלומברג NYSE - זכתה בטוויטר, צילום: בלומברג

המובייל ממשיך להיות תחום פעילות חשוב בעבור טוויטר, ומספק לה 70% מהכנסותיה מפרסומות. זאת, לעומת 65% ברבעון השני של השנה. מספר המשתמשים הפעילים בחודש עומד כעת על 230 מיליון. ברבעון האחרון שכרה החברה 300 עובדים חדשים, ומספר המועסקים בה עומד כעת על 2,300.

“בטווח הקרוב החברה הזו תגדל מהר מאוד", אמר רוברט פק, אנליסט ב-SunTrust Robinson Humphrey, לסוכנות הידיעות "בלומברג". “לפני שהיא תוכל תהפוך לרווחית, היא צריכה להשקיע סכומים גדולים בתשתית ובעתיד הפלטפורמה שלה". חרף תחזית זו, לפק יש המלצת קנייה לקראת ההשקה הצפויה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות