אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנהל המיוחד לנכסי ערן מזרחי דורש מרשות המסים החזר של 800 אלף שקל צילום: אריאל בשור

המנהל המיוחד לנכסי ערן מזרחי דורש מרשות המסים החזר של 800 אלף שקל

עו"ד איתן ארז טוען שאת הסכום הזה שילם מזרחי לרשות המסים "על מנת למנוע את חשיפת תרגיל המרמה" והוא למעשה שילם מס "על העמלות שגרף מהרווחים שהניבו ההשקעות שמעולם לא היו"

16.10.2013, 16:22 | זוהר שחר לוי
המנהל המיוחד לנכסיו של ערן מזרחי, יועץ ההשקעות שהונה את לקוחותיו ונידון בחודש יולי ל-12 שנות מאסר, דורש מרשות המסים החזר של 800 אלף שקל "מס על רווחים שמעולם לא היו לו", כך עולה מבקשה שהוגשה היום (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

מזרחי, שכונה "מאדוף הישראלי" הורשע ב-84 עבירות של גניבה ביד מורשה, 101 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, 56 עבירות של זיוף ושימוש במסמך מזויף ובעבירות על חוק איסור הלבנת הון. חודש לאחר מתן גזר הדין ערער מזרחי, באמצעות עו"ד מיכה פטמן, לבית המשפט העליון וערעורו עודנו מתנהל.

במקביל להליכים הפליליים נגדו, מתנהל בבית המשפט המחוזי תיק פשיטת הרגל בעניינו, במסגרתו מונה עו"ד איתן ארז כמנהל המיוחד לנכסיו. היום פנה המנהל המיוחד, ביחד עם עו"ד רז מנגל ממשרדו בדרישה להורות לרשות המסים להחזיר לקופת הכינוס סכום של 800 אלף שקל. את הסכום הזה, כך לפי עו"ד ארז, שילם מזרחי בין השנים 2013-2005 כמס "בגין רווחים שמעולם לא היו".

ערן מזרחי באחד הדיונים בביהמ"ש (ארכיון), צילום: שאול גולן ערן מזרחי באחד הדיונים בביהמ"ש (ארכיון) | צילום: שאול גולן ערן מזרחי באחד הדיונים בביהמ"ש (ארכיון), צילום: שאול גולן

לפי הבקשה שהוגשה, שילם מזרחי את הכספים הללו לרשות המסים "על מנת למנוע את חשיפת תרגיל המרמה" והוא למעשה שילם מס "על העמלות שגרף מהרווחים שהניבו ההשקעות שמעולם לא היו".

"חזון נפוץ הוא", מוסיף המנהל המיוחד, "שרמאים מתוחכמים עושים כל שלאל ידם על מנת לשדר 'עסקים כרגיל'. גם העבריין המורשע מזרחי עטה אצטלה של מצליחן ונהג להתלבש בבגדי יוקרה, לענוד שעונים של מותגי על, לנהוג ברכבי יוקרה ורכש וילה יקרה במושב סביון. כל אלה לא הספיקו על מנת למנוע את חשיפתו של תרגיל ההונאה. על מנת להמשיך את התרגיל, הוא נאלץ להיות 'ישר' כלפי רשויות החוק ולשלם מסים על ההכנסות שגרף, שהרי אלמלא היה משלם מס, הייתה סכנה שההונאה תתגלה".

מנתונים שהתקבלו מדפי הבנק והועברו למנהל המיוחד, עולה כי מזרחי העביר לרשות המסים סכום של כ-800 אלף שקל ולטענתו מדובר בכספים של הקורבנות עצמם. לפיכך, כך לדבריו, על המדינה חלה חובת הגינות מוגברת ועליה להשיב את הכספים לקורבנות.

בבקשתו מסתמך עו"ד ארז במקרה של מאדוף המקורי, ברנרד מאדוף, שבתיק הכינוס שלו בארצות הברית הושגה פשרה בין הנאמן לרשות המסים ובמסגרתה הושבו 324 מיליון דולר לקופת הכינוס. לפי הנאמן, משום ששתי הפרשיות עוסקות בהונאת "פונזי" יש לגזור גזירה שווה בין המקרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות