אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע מחפשת מבקר פנים בשכר של 70 אלף שקל בחודש צילום: סיון פרג'

טבע מחפשת מבקר פנים בשכר של 70 אלף שקל בחודש

ל"כלכליסט" נודע שהחברה פנתה לכמה רואי חשבון בכירים, שסירבו להצעה. טבע: "החברה ממשיכה לגייס עובדים לפי הצורך, התנאים שמוצעים הם בהתאם לנהוג בשוק"

17.10.2013, 08:50 | הדר קנה

בעוד טבע נמצאת בסערה ציבורית בעקבות החלטתה על תוכנית התייעלות שלה, מנסה טבע לגייס מבקר פנים לחברה. ל"כלכליסט" נודע כי חברת התרופות מחפשת מועמד לתפקיד בשכר חודשי ברוטו של 60–70 אלף שקל, לא כולל בונוסים ואופציות.

השכר שמציעה טבע נמצא ברף העליון של מבקרי הפנים בחברות ציבוריות בסדר גודל דומה. לשם השוואה, על פי דו"חות כיל ל־2012, עלות השכר של מבקר הפנים שלה עמד על 180 אלף דולר לשנה – כ־55 אלף שקל בחודש. עלות השכר של מבקר הפנים של חברת החשמל היתה 79 אלף שקל, כולל תמלוגים.

החיפוש של ענקית התרופות אחר מבקר פנים החל בחודש מאי, אך עד עתה היא לא הצליחה לאיישו. טבע פנתה באמצעות חברה ששמה משאבי אנוש למועמדים רבים, ובהם רואי חשבון בכירים. ל"כלכליסט" נודע כי טבע פנתה בין היתר לרו"ח גיא ספיר, מנהל מחלקת SOX בקסלמן PWC; לרו"ח אורן גרופי, שותף ומנהל מחלקת ניהול סיכונים וביקורת פנימית ב־KPMG סומך חייקין; ולרו"ח גיא מונרוב, שותף־מנהל במשרד אלקלעי מונרוב – בקרה וניהול סיכונים. השלושה סירבו להצעה.

רו"ח אורן גרופי , צילום: אוראל כהן רו"ח אורן גרופי | צילום: אוראל כהן רו"ח אורן גרופי , צילום: אוראל כהן

על פי החוק, כל חברה ציבורית מחויבת למנות מבקר פנים. על פי הדרישות, מבקר בחברה ציבורית חייב להיות בעל תואר ראשון או הסמכה כרואה חשבון או עורך דין.טבע מעלה בתנאי המכרז כמה דרישות לתפקיד מבקר הפנים: ניסיון בעבודה בחברה רב־לאומית ניסיון בעבודה מול חברת פרמצבטיקה או ביוטכנולוגיה. כמו כן מציינת החברה כי יינתן יתרון לבעלי תואר שני.

טבע מציינת כי מבקר הפנים שייבחר יהיה ממונה על כ־70 עובדים, ויפעל בכפוף ליו"ר ועדת הביקורת ולמנכ"ל. החברה מצפה ממבקר הפנים לתכנן ולהעריך את מערכות ביקורת פנימיות; לשתף פעולה עם הדירקטוריון וההנהלה ועם מחלקות נוספות; לשתף פעולה עם רשויות ורגולטרים; ולהציג תוכנית ביקורת פנימית שנתית לדירקטוריון ולמנכ"ל החברה.

מטבע נמסר בתגובה: "החברה ממשיכה לגייס עובדים לתפקידים שבהם יש מחסור בחברה, ומציעה תנאי עבודה בהתאם לנהוג בשוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות