אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוף ל-9.99? ייאכף האיסור על הצגת מחירים במטבעות שאינם בשימוש צילום: חיים זיו

הסוף ל-9.99? ייאכף האיסור על הצגת מחירים במטבעות שאינם בשימוש

הרשות להגנת הצרכן תחל באכיפה החל מינואר הקרוב. מדובר במטבעות אגורה ו-5 אגורות, וכך תיאסר הצגה של מחירים כמו 8.75 שקלים. החוק כבר קיים, היכן היו הרשויות עד כה?

17.10.2013, 10:44 | גיל קליאן
הרשות להגנת הצרכן תתחיל לאכוף איסור על הצגת מחירים במטבעות באינם קיימים עוד בשימוש, החל מינואר הקרוב. מדובר במטבעות אגורה ו-5 אגורות, וכך תיאסר הצגה של מחירים כמו 9.99 שקלים, או 8.75 שקלים, וכל המחירים המוצגים לצרכן יהיו צריכים להיות בכפולות של 10 אגורות.

קראו עוד בכלכליסט

האכיפה הזאת יוצאת לדרך מכוחו של חוק קיים, חוק הגנת הצרכן, מה שמעלה את השאלה היכן היו משרד הכלכלה והרשות להגנת הצרכן עד עכשיו. היום הסבירו בלשכת השר נפתלי בנט כי אכן לא חוקק חוק חדש ולא ניתנה תקנה חדשה, וכי הצעד שאיפשר את האכיפה היה מגעים של המשרד מול משרד המשפטים. בימים אלה התקבלה חוות הדעת של משרד המשפטים, לפיה החוק הקיים אכן יכול לשמש לאיסור על תופעת הצגת המחירים באגורות בודדות או בכפולות של חמש אגורות.

מבצעי 99 אגורות. המחירים יהיו בכפולות של 10 אגורות בלבד, צילום: עומר הכהן מבצעי 99 אגורות. המחירים יהיו בכפולות של 10 אגורות בלבד | צילום: עומר הכהן מבצעי 99 אגורות. המחירים יהיו בכפולות של 10 אגורות בלבד, צילום: עומר הכהן

הודעה מטעם הרשות תצא בימים הקרובים אל רשתות השיווק הגדולות, שיקבלו זמן להתארגן לקראת האכיפה החדשה שתצא לדרך בינואר הקרוב. אחרי ינואר תחל אכיפה פלילית מכוח החוק הקיים נגד בעלי עסקים שייפרסמו מחירים שמטבעות שאינם קיימים.

האכיפה החדשה לא תיושם על שירותים שהגביה עליהם היא על פי פעימות מונה, כגון, דלק, טלפון, חשמל, מים, גז וכן מוצר או שירות שמחירו נקבע על ידי רשות מרשויות המדינה, לרבות רשות המסים וכן מוצר או שירות שמחירו נקבע על ידי שלטון מקומי כגון, עירייה או מועצה ועוד ; מאחר שמדובר במחיר עבור שירות שאף פעם לא נצרך בפועל ביחידה אחת, כלומר פעימת מונה אחת, ובמקרים רבים המחיר שנקבע על ידי העוסק לפעימה אחת יהיה מחיר נמוך מ- 10 אגורות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות