אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוק השקיפות בספורט אושר בקריאה שלישית צילום: יותם פרום

חוק השקיפות בספורט אושר בקריאה שלישית

על פי החוק, התאחדויות ואיגודי ספורט יחויבו להעביר ולמסור מידע לציבור על פי הוראות חוק חופש המידע בדרך שתבטיח שקיפות מלאה של פעולותיהם

17.10.2013, 18:26 | כתב ynet

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שלישית את "חוק השקיפות בספורט" של יו״ר הקואליציה, ח״כ יריב לוין (ליכוד). על פי החוק, התאחדויות ואיגודי ספורט יחויבו להעביר ולמסור מידע לציבור על פי הוראות חוק חופש המידע בדרך שתבטיח שקיפות מלאה של פעולותיהם.

קראו עוד בכלכליסט

אבי לוזון ויעקב שחר. יחשפו מספרים?, צילום: אורן אהרוני אבי לוזון ויעקב שחר. יחשפו מספרים? | צילום: אורן אהרוני אבי לוזון ויעקב שחר. יחשפו מספרים?, צילום: אורן אהרוני

חשיבות החוק היא באפשרות שכל ספורטאי וחובב ספורט או אנשי תקשורת יוכלו לקבל מידע מלא על אופן התנהלות והתנהגות ההתאחדויות והאיגודים. החוק יגרום להגברת הפיקוח הציבורי על אופן ניהול הספורט בישראל. "חוק השקיפות בספורט" מהווה צעד נוסף בשיתוף ובמתן מעמד לאוהדים ולארגוני האוהדים בניהול הספורט על כל היבטיו.

יוזם החוק, ח״כ יריב לוין, אמר: "החוק שהובלתי מהווה מהפכה של שקיפות בספורט הישראלי. החוק הזה יביא לסיום עידן ההסתרה שבו התאחדויות ואיגודים מתנהלים בחדרי חדרים ואינם נותנים דין וחשבון ציבורי על החלטותיהם ועל השימוש בכספים העומדים לרשותם.

"הספורט אינו נמצא בבעלותם של מי שמנהלים אותו, אלא שייך לציבור כולו. לכל ספורטאי ולכל חובב ספורט יש זכות מלאה לקבל מידע על הנעשה בענף הספורט הקרוב לליבו", הוסיף ח"כ לוין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות