אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבלגאן בדואר חוגג: הוועד פוצץ ישיבת הנהלה שנייה בתוך חודש צילום: עומר גנדלר

הבלגאן בדואר חוגג: הוועד פוצץ ישיבת הנהלה שנייה בתוך חודש

הוועד דורש מהמנכ"ל חיים אלמוזנינו להציג באופן מיידי תוכנית להצלת החברה הנמצאת בסכנת קיום, ומאשים אותו בניהול לקוי

17.10.2013, 16:45 | אופיר דור
אנשי ועד העובדים בדואר בראשות שמעון פרג'ון התפרצו היום (ה') שוב לישיבת הנהלה והביא לפיצוצה. הוועד כבר פוצץ ישיבת הנהלה באמצע ספטמבר בדרישה ממנכ"ל הדואר חיים אלמוזנינו להציג באופן מיידי תוכנית להצלת דואר ישראל שנמצא בסכנת קיום.

קראו עוד בכלכליסט

ועד העובדים איבד לאחרונה אמון מוחלט באלמוזנינו ומנסה למעשה להביא להחלפתו. בוועד טוענים כי בסניפי הדואר קיים לחץ בלתי סביר שאינו מאפשר לתת שירות ללקוחות וגורם לעוגמת נפש לעובדים וללקוחות. לדברי, הוועד, ההנהלה הכניסה מגוון רחב של שירותים חדשים לסניפים אך לא הגדילה את כוח האדם בהתאם.

דואר ישראל. העובדים זועמים, צילום: אלעד גרשגורן דואר ישראל. העובדים זועמים | צילום: אלעד גרשגורן דואר ישראל. העובדים זועמים, צילום: אלעד גרשגורן

במסגרת המאבק בשבועות האחרונים הוועד גם השבית את סניפי הדואר ליום אחד. בוועד טוענים כי הדואר נקלע לסכנה קיומית לא רק בשל הזנחה מצד המדינה אלא גם בעקבות ניהול לקוי, ומוחים גם על הדרישות המופנות כלפי העובדים לקצץ בתנאים סוציאליים ובתנאים נלווים. עוד אומרים שם שלא ייענו לדרישות אלו כל עוד לארגון אין תוכנית ברורה להיחלצות מהמשבר.

טענות הוועד כלפי ההנהלה נתמכות בדו"ח מבקר המדינה שפורסם השבוע על מצב הדואר והגורמים שהביאו אותו למשבר כלכלי. המבקר אמנם מטיל אחריות מרכזית על האוצר ומשרד התקשורת שלא עדכנו את תעריפי הדואר במועד ולא אפשרו לארגון להתפתח מבחינה עסקית. אולם כותב גם שההנהלה לא בנתה תוכנית אסטרטגית לטווח הבינוני והארוך לפיתוח מקורות הכנסה חדשים ובכך תרמה להידרדרות התוצאות של הדואר.

הלחץ בתוך הדואר מבעבע בין השאר כתוצאה מהתנהלות הגופים המוסדיים המחזיקים באג"ח של החברה, ומפגינים חוסר אמון ביכולתו של הדואר לעמוד בהתחייבויות שלו. המוסדיים פנו במכתבים חריפים לשר התקשורת גלעד ארדן, להנהלת הדואר ולחשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי, ודרשו כי הדואר לא יבצע השקעות מהותיות ללא אישורם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות