אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: לנובו מקיימת מגעים לרכישת בלקברי צילום: ניצן סדן

דיווח: לנובו מקיימת מגעים לרכישת בלקברי

במסגרת המגעים, חשפה יצרנית הסלולר הכושלת את ספרי החשבונות שלה לגורמים במעצמת המחשוב הסינית. זאת, על אף שעסקה שכזו הוכחשה ע"י לנובו בתחילת השנה. רכישה שכזו תוכל להוות מכפיל כוח עבור לנובו בשוק המובייל הארגוני

17.10.2013, 22:41 | ניצן סדן
ענקית המחשוב הסינית בלקברי מגששת אל בלקברי, במטרה לרכוש את חברת הסלולר הקנדית. לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, בכירים שמנהלים את המגעים מצד החברה הסינית חתמו על הסכם סודיות במטרה להיחשף לספרי החשבונות של בלקברי, אשר נמצאת בקשיים כלכליים חריפים מזה שנים.

קראו עוד בכלכליסט

שתי החברות סרבו להגיב לדיווח. מניית לנובו רשמה ירידה של 1.32% ושל בלקברי – עלייה של 0.3%. בתחילת השנה הופיעו דיווחים על מגעים בין החברות, אותם הכחישו בכירי לנובו.

מיצרנית כושלת לחברה מבוקשת. בלקברי, צילום: ניצן סדן מיצרנית כושלת לחברה מבוקשת. בלקברי | צילום: ניצן סדן מיצרנית כושלת לחברה מבוקשת. בלקברי, צילום: ניצן סדן

מהלך רכישה שכזה - אם יצא לפועל - הוא מהלך טבעי עבור לנובו, אשר מנסה להעצים את הנתח שלה בשוק המובייל. בשלב זה, מתמקדת החברה במערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל ומחזיקה בחלק גדול מאוד מעוגת הסלולר הסינית - אך טרם השיגה דריסת רגל משמעותית במערב.

עלייתה ונפילתה בלקברי בדרך לנחיתת אונס; המתחרות ממתינות על המסלול חשיפת נתוני מכירות מאכזבים הובילה להתרסקות מניית החברה - שככל הנראה החלה לחשב קיצה לאחור. מי רוצה לקנות אותה, מה ירוויח מכך ואיזה מהלך יוכל להציל את החברה מהתפוררות? ניצן סדן, 3 תגובותלכתבה המלאה

הנכסים של בלקברי (בראשם שרתי כלי המסרים המוצפן BBM ופריסתם העולמית) יוכלו להוות מכפיל כוח עבור לנובו, שתוכל להשתמש בהם בתור ראש גשר בפריצתה אל שוק המובייל הארגוני במערב. עם זאת, הרכישה עשויה לעלות לחברה בלקוחותיה הגדולים בממשלת ארה"ב, שעשויה לחשוש מהשפעה סינית וממהלכי ריגול שיתבססו על תשתית התוכנה של בלקברי.  

מי יזכה בבלקברי - ובאיזה חלק ממנה?

לצד לנובו, ישנם מספר גופים נוספים שמבקשים לרכוש את בלקברי הגוססת, בראשם קבוצת האחזקות פיירפקס, אחת מבעלות המניות הגדולות בחברה - עמה הגיעה לעסקה ראשונית בהיקף של כ-4.7 מיליארד דולר. בנוסף, מבקשים לרכוש את החברה גם מייסדה בלקברי מייק לזרידיס וקבוצת סרברוס קפיטל.

עדיין לא ידוע באיזה מבנה תימכר בלקברי, שכן חטיבת המכשירים שלה לא מציגה כל יתרון שהוא עבור אף אחת מהרוכשות ומכשיריה נותרו בתחתית טבלת מכירות הסמארטפונים העולמית. לעומת זאת, תיק הפטנטים של החברה ומכלול שירותיה הארגוניים יוכלו לקסום לחברות טכנולוגיה רבות.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות