אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יי.פי מורגן ישלם 4 מיליארד דולר ליישוב תביעה מצד ממשלת ארה"ב צילום: אי פי איי

ג'יי.פי מורגן ישלם 4 מיליארד דולר ליישוב תביעה מצד ממשלת ארה"ב

הבנק נתבע בטענה שהוליך שולל לכאורה את סוכנויות המשכנתאות הממשלתיות בנוגע לאיכות המשכנתאות שמכר להן בשיא בועת הנדל"ן

19.10.2013, 10:00 | סוכנויות הידיעות

בנק ג'יי.פי מורגן צ'ייס הגיע לנוסח זמני להסדר לתשלום 4 מיליארד דולר לסוכנות הפדראלית של ארה"ב למימון דיור כדי ליישב תביעה נגד הבנק. על פי התביעה, הבנק הוליך שולל לכאורה את סוכנויות המשכנתאות של ממשלת ארה"ב בנוגע לאיכות המשכנתאות שמכר להם בשיאה של בועת הנדל"ן בארה"ב. כך על פי גורם המקורב לעניין. על כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

הסוכנות הגישה את התביעה בגין הסוכנויות למסחר ולתיווך אג"ח מגובה-משכנתאות פאני מיי (Fanny Mae) ופרדי מאק (Freddi Mac) הפועלות בחסות הממשלה. הבנק והסוכנות הגיעו להסכם טנטטיבי זה כחלק מהסכם גלובלי של 11 מיליארד דולר שייתכן כי הבנק ישיג עם סוכנויות ממשלתיות אחרות המעורבות גם הן בתביעה, וביניהן משרד המשפטים האמריקאי.

דובר מטעם בנק ג'יי.פי מורגן ודוברת מטעם הסוכנות הפדראלית למימון דיור סירבו להגיב לידיעה.

מנכ"ל הבנק ג מנכ"ל הבנק ג'יימי דיימון | צילום: בלומברג מנכ"ל הבנק ג

הבנק ומשרד המשפטים האמריקאי דנו בהסכם רחב יותר שעל פיו ישלם ג'יי.פי מורגן למשרד המשפטים 7 מיליארד דולר במזומן ועוד 4 מיליארד דולר לפיצוי לקוחות, זאת כדי ליישב תביעות מצד הסוכנות למימון דיור ומצד סוכנויות ממשלתיות נוספות.

ג'יי.פי מורגן מבקש לחתום על הסכם אחד כולל כדי ליישב את כל התביעות מצד סוכנויות פדראליות ומקומיות הנוגעות להתחייבויותיו הפיננסיות של הבנק כתוצאה מקריסת שוק הנדל"ן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות