אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לוב יכולה להיות גן העדן הבא של תעשיית הנפט והגז" צילום: shutterstock

"לוב יכולה להיות גן העדן הבא של תעשיית הנפט והגז"

"בלוב כולם הולכים להיות עשירים" אומר מנכ"ל תאגיד האנרגיה Eni, פאולו סקארוני ומוסיף: "יש בלוב חמישה מיליון אזרחים והיא מסוגלת להפיק 2 מיליון חביות נפט ליום. מסופקני שהלובים לא יקפצו על ההזדמנות להפוך לאבו דאבי, קטר או כוויית החדשה"

19.10.2013, 13:23 | סוכנויות הידיעות

בלוב "כולם הולכים להיות עשירים", אמר מנכ"ל תאגיד האנרגיה הגלובלי אני (Eni) פאולו סקארוני. אני, המבוסס באיטליה, מנהלת פעילות רבה יותר בלוב מאשר כל חברה אחרת לגילוי והפקת נפט בעולם. כך מדווח אתר CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

סקארוני מביא נתונים סטטיסטיים כדי להמחיש את מה עשוי להתרחש בלוב: "יש בלוב חמישה מיליון אזרחים והיא מסוגלת להפיק 2 מיליון חביות נפט ליום מה שאומר שהמדינה יכולה להיות גן עדן. מסופקני שהלובים לא יקפצו על ההזדמנות להפוך לאבו דאבי, קטר או כוויית החדשה".

ההפיכה בלוב, צילום: אי אף פי ההפיכה בלוב | צילום: אי אף פי ההפיכה בלוב, צילום: אי אף פי

אך הלובים עדיין לא מנצלים את ההזדמנות ונראה שעל פי האירועים הפוליטיים המתרחשים בצפון אפריקה, יעבור עוד זמן רב עד שתהפוך מדינתם לגן העדן המיוחל.

בשבוע שעבר חזתה הסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה (International Energy Agency ) שבשל חששות ביטחוניים, תיוותר בעתיד הנראה לעין תפוקת הנפט של לוב בקיפאון ברמה של פחות מ-700 חביות ליום. חטיפתו הקצרה של ראש ממשלת לוב עלי זיידן בשבוע שעבר, ממחישה את "הסביבה הביטחונית המאתגרת" של לוב, כך אמרה הסוכנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות