אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנזיד עדשים: מיכה טלמור רכש את נכסי קמור אירופה

בנזיד עדשים: מיכה טלמור רכש את נכסי קמור אירופה

הנכסים נמכרו ב־28.8 מיליון שקל על אף שתומחרו כפול מכך על ידי מפרקי קמור. לפני כחצי שנה טענו המפרקים שטלמור ביקש לשנות רטרואקטיבית את דו"חות קמור, טענות שנמחקו מחוסר מעש

20.10.2013, 08:18 | ניר צליק

בסוף השבוע האחרון הסתיים עוד פרק במפת הפירוק של קמור, כאשר נכסי קמור אירופה נמכרו למורו אינטרנשיונל בתמורה ל־28.8 מיליון שקל. הבקשה הוגשה על ידי המנהל המיוחד, עו"ד ארז חבר, ממשרד עמית פולק מטלון. למעשה, הנכסים נמכרו למיכה טלמור, מי שהיה שותפו לשעבר של דני ברנר שהחזיק בשיתוף בקמור אירופה ב־14 נכסים ברחבי אירופה.

מרבית התקבולים מהמכירה יזרמו לכיסיה של כלל ביטוח, שהוציאה את הפוליסה לביטוח אג"ח קמור אירופה בהיקף 28.3 מיליון שקל, פרעה אותן והפכה לנושה המרכזי של קמור אירופה.

באוגוסט האחרון נדחתה בקשתו של חבר למכור את נכסי קמור אירופה על רקע טענתם של מפרקי החברה־האם קמור, כי השווי האמיתי של הנכסים גבוה בהרבה ועומד על 56 מיליון שקל.

יום לפני ההחלטה בבית המשפט הגישה חברה נוספת - AGM - הצעה לרכוש חלק מנכסי קמור אירופה בתמורה ל־10 מיליון יורו וערבות של מיליון יורו כאות של רצינות. בית המשפט סירב להצעה זו על רקע העובדה כי אם AGM היתה מחליטה לבסוף שלא לרכוש את הנכסים, היה חולף המועד האחרון להצעת מורו אינטרנשיונל.

בית המשפט כותב כי העובדה כי מיכה טלמור, המכיר את נכסי קמור אירופה, מוכן לרכוש אותם בתמורה ל־28.8 מיליון שקל, מעלה שאלות בנוגע להערכת השווי שסופקה לבית המשפט שאמדה את הנכסים בשווי אפס.

טלמור, כתב בית המשפט, מכיר את החברה והוא אינו אלטרואיסט, כך שאם החליט לרכוש אותה ב־28.8 מיליון שקל, ככל הנראה שווי הנכסים אינו אפס. עם זאת, מאחר שלא היה מציע רציני אחר, בית המשפט החליט למכור את הנכסים.

דני ברנר בעל השליטה לשעבר דני ברנר בעל השליטה לשעבר דני ברנר בעל השליטה לשעבר

לפני חצי שנה פנו הנאמנים של קמור, חגי אולמן ועדי פיגל, לבית המשפט, בטענה כי טלמור ביקש לשנות באופן רטרואקטיבי את מצבת החובות בקמור אירופה בצורה שתאפשר לו לגרוף רווח גדול יותר מהפרויקט המרכזי של החברה - קווין ויקטוריה בלונדון.

טלמור כתב בתגובה כי דווקא קמור היא זו שביקשה לשנות את הדו"חות לאחר הקפאת ההליכים. טענות מפרקי קמור נמחקו מסיבת חוסר מעש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות