אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד ערן שחף - המועמד המוביל לתפקיד המבקר הפנימי בכלל ביטוח צילום: אלכס קולומויסקי

עו"ד ערן שחף - המועמד המוביל לתפקיד המבקר הפנימי בכלל ביטוח

ההערכות הן שסגנו של המבקר הוותיק יוסי אביטל, שיפרוש במרץ הקרוב, הוא שימונה כמחליפו בתפקיד. ההחלטה על המינוי - בידי הדירקטוריון

20.10.2013, 15:52 | רחלי בינדמן

לאחר שביום חמישי בלילה דיווחה כלל ביטוחעל סיום כהונתו של יוסי אביטל, מבקר הפנים וסמנכ"ל בכיר בכלל ביטוח, ההערכות הן שעו"ד ערן שחף, שמונה לסגנו בסוף דצמבר אשתקד יחליף את תפקידו.  

קראו עוד בכלכליסט

דירקטוריון כלל ביטוח בראשותו של דני נוה יידרש להתכנס בתקופה הקרובה כדי לקבל החלטה על זהות המחליף לאביטל. מבקר פנים הינו מינוי של הדירקטוריון ולא של המנכ"ל, בשל רגישותו של התפקיד - פיקוח על תקינות ההתנהלות של החברה ועל אופן קבלת ההחלטות של הנהלתה.

עם זאת, שחף הועבר בסוף 2012 מתפקיד מזכיר החברה לתפקיד סגן המבקר במסגרת הליך שינוי מבני רחב היקף שהוביל המנכ"ל איזי כהן. מי שמונתה אז במקום שחף כמזכירת החברה היתה עו"ד עדי ברקן. כבר אז טענו שכהן מסמן את שחף כיורש של אביטל, אף שכאמור, מדובר בהחלטה שבידי דירקטוריון כלל ביטוח.

דני נוה יו"ר דירקטוריון כלל ביטוח, צילום: אוראל כהן דני נוה יו"ר דירקטוריון כלל ביטוח | צילום: אוראל כהן דני נוה יו"ר דירקטוריון כלל ביטוח, צילום: אוראל כהן

במקביל, גורמים בתעשיית הביטוח טוענים כי על אף איכויותיו של שחף, הוא חסר ניסיון מספק בתחום הביקורת.

 

אביטל היה אחראי לייסוד מערך הביקורת בכלל ביטוח ועובד בחברה למעלה מ-20 שנה. הוא צפוי לסיים את תפקידו במרץ 2014, ובסביבת כלל כלל טוענים כי החליט לפרוש מיוזמתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
הגיע הזמן
כמי שמכיר את ערן כבר שנים רבות וכן מכיר את הצורך של גוף מוסדי בסדר גודל של כלל בביקרות פנימית איכותית ומקצועית, אין לי ספק שמדובר באדם הנכון לתפקיד - אני לא מכיר הרבה אנשים עם נסיון והבנה בביקורת פנימית כמו של ערן ואין לי ספק שהוא יצעיד את הביקורת הפנימית של כלל קדימה. שיהיה המון בהצלחה!!!!
איש מקצוע  |  21.10.13