אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השנייה היום: רעידת אדמה בכנרת צילום: shuterstock

בפעם השנייה היום: רעידת אדמה בכנרת

ארבע שעות בלבד אחרי הרעש הבוקר, שעוצמתו הייתה 3.6 בסולם ריכטר, הורגשה עוד רעידת אדמה בצפון. עוצמתה הייתה זהה - 3.6 - וגם הפעם המוקד היה ליד גינוסר. בארבעת הימים האחרונים אירעו 4 רעידות באזור

20.10.2013, 16:27 | מאור בוכניק ומיכל מרגלית , ynet

זה כבר הופך למפחיד: בפעם השנייה היום, ובפעם הרביעית בארבעה ימים, אירעה אחר הצהריים (יום א') רעידת אדמה בצפון. הרעש הורגש בסביבות השעה 15:54. עשרות גולשים שלחו מיילים אדומים ל-ynet על אודות הרעש וסיפרו כי הרעש הורגש היטב בטבריה. אחרים דיווחו כי גם בכרמיאל האדמה רעדה.

מרים סלח, עובדת במלון גולן טבריה שבמרכז העיר, סיפרה כי בשבע דקות לארבע הורגשה רעידת אדמה שנייה נוסף לזו שהורגשה באזור בשעות הצהריים. "בזמן הרעידות אורחי המלון, רובם תיירים מחו"ל, היו בטיול בשטח", אמר סלח. "בכל מקרה, אנחנו ערוכים עם מקלט שמצוי בשטח המלון. קיבלנו הדרכה מהצבא לפני כחצי שנה כיצד לפעול במקרה של רעידת אדמה. אם חס וחלילה יקרה משהו נדע מה לעשות, אבל נקווה שלא נגיע לכך. בינתיים אין ביטול של הזמנות בעקבות רעידות האדמה בימים האחרונים".

במכון הגיאופיסי אמרו כי עוצמת הרעש היא 3.6 בסולם ריכטר ומוקד הרעידה בצפון הכנרת, 5 ק"מ צפונית מזרחית לקיבוץ גינוסר. רק הבוקר, בשעה 11:50, אירעה רעידת אדמה שעוצמתה והמוקד שלו היו זהים - גם כן 3.6 בסולם ריכטר וגם כן וחמישה קילומטרים צפונית-מזרחית לגינוסר.

טבריה והכנרת (ארכיון), צילום: shutterstock טבריה והכנרת (ארכיון) | צילום: shutterstock טבריה והכנרת (ארכיון), צילום: shutterstock

אתמול לפנות בוקר הורגשה רעידת אדמה קלה באזור הכנרת ועמק החולה. עוצמת הרעש הייתה 3.6 בסולם ריכטר. לא דווח על נפגעים או על נזק משמעותי. ביום חמישי אירעה רעידת אדמה נוספת בצפון. עוצמת הרעידה במקרה זה הייתה 3.5 בסולם ריכטר ומוקד הרעש היה בכנרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
והוא (השם) רחום יכפר עוון ולא ישחית, וְהִרבה להשיב אפו ולא יעיר כל חמתו
תַּחַת שָׁלוֹשׁ רָגְזָה אֶרֶץ, וְתַחַת אַרְבַּע לֹא תוּכַל שְׂאֵת: תַּחַת עֶבֶד כִּי יִמְלוֹךְ, וְנָבָל כִּי יִשְׂבַּע לָחֶם; לא עת לצחוק ח"ו, המשיח כבר בפתח אבל אנחנו כולנו צריכים לשוב בתשובה, לשם יתברך שמו, ולא לישון. אך ורק - ותשובה ותפלה וצדקה מעבירים את רוע הגזירה. נא לשפר הצניעות מיד!!!. המביט לארץ ותרעד – בארבעת ימים האחרונים הורגשו שלושה רעידות אדמה בצפון. כנראה שהקב”ה כועס ובוכה על עמ”י ועל ההתנהגות שלהם? ועל הצניעות שלנו!!! הוא מרעיד את הארץ כדי שנתעורר בתשובה שלמה מהר. בקיצור - רק תשובה וה' יחוס עלינו. וכן אומר לנו דוד המלך ע"ה (עליו השלום והברכה ) והוא (השם) רחום יכפר עוון ולא ישחית, וְהִרבה להשיב אפו ולא יעיר כל חמתו (תהילים,מזמור ע"ח,פסוק ל"ח).
רני שמחה  |  20.10.13