אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת הדואר עתרה לבית הדין: השביתה בסניפים לא חוקית צילום: עומר הכהן

הנהלת הדואר עתרה לבית הדין: השביתה בסניפים לא חוקית

בחברה טוענים כי החלטת ועד העובדים לסגור את הסניפים כבר בשעה 15:30 גורמת לפגיעה קשה בלקוחות ומפרה את כללי הרישיון של הדואר

20.10.2013, 18:34 | אופיר דור

הנהלת דואר ישראל פנתה היום (א') לבית הדין לעבודה בירושלים בדרישה לעצור את השיבושים עליהם הכריז ועד העובדים. הוועד החליט כי החל מהיום ועד להודעה חדשה יסגרו סניפי הדואר בשעה 15:30 במקום בשעה 18:00, במחאה על מה שמוגדר על ידם כלחץ בלתי סביר השורר בסניפים.  

קראו עוד בכלכליסט

הנהלת הדואר טוענת כי השביתה עליה הכריז הוועד אינה חוקית, שהיא מפרה את כללי הרישיון של הדואר וגורמת לפגיעה קשה בלקוחות. דיון בעתירה של הנהלת הדואר נקבע ליום שלישי הקרוב.

דואר ישראל (ארכיון), צילום: אלעד גרשגורן דואר ישראל (ארכיון) | צילום: אלעד גרשגורן דואר ישראל (ארכיון), צילום: אלעד גרשגורן

לדברי ועד העובדים בראשות שמעון פרג׳ון, הם החליטו לפתוח בשיבושים לאחר שפנייתם להנהלה בדרישה לפתור את המצוקה בסניפים המתבטאת בין השאר בתורים ארוכים לא נענתה. בוועד הסבירו כי הקטנת מספר השעות שבהם פתוחים סניפי הדואר תאפשר לרכז יותר כוח אדם בשעות הפעילות, ולהתגבר על התורים הארוכים.

בוועד טוענים עוד כי הלחץ בסניפים אינו מאפשר לתת שירות סביר ללקוחות וגורם לעוגמת נפש לעובדים וללקוחות. הוועד סבור שההנהלה הכניסה מגוון רחב של שירותים חדשים לסניפים (כמו לדוגמה שירותי ויזה נטען והמרת מט"ח) אך לא הגדילה את כוח האדם בהתאם. לעומת זאת, בהנהלת החברה תקפו את הוועד וטענו כי ראוי שבשעה שדואר ישראל נאבק על קיומו, הוא צריך לסייע בהבראת החברה ולא להיאבק נגדה.

השיבושים עליהם הוכרז אתמול הוא עוד שלב בהידרדרות היחסים בין הוועד להנהלת הדואר. בשבוע שעבר הגיעו נציגי ועד העובדים בפעם השנייה בתוך חודש לישיבת הנהלה והביאו לפיצוצה. נציגי הוועד דרשו כי המנכ"ל חיים אלמוזנינו יציג בפניהם תוכנית להצלת החברה באופן מיידי. בנוסף בחודש שעבר השביתו העובדים את פעילות סניפי הדואר ליום אחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות