אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי מניות באמבלייז: "נפתלי שני ופורטיסימו קיפחו אותנו" צילום: גולן חזני

בעלי מניות באמבלייז: "נפתלי שני ופורטיסימו קיפחו אותנו"

בבקשה לתביעה ייצוגית נגד בעלי המניות הקודמים באמבלייז נטען כי אלו ניצלו את מעמדם בדירקטוריון כדי להשיג הטבות במכירת חברת פורמולה ב־2010 על חשבון שאר בעלי המניות

21.10.2013, 08:57 | זוהר שחר לוי

בעלי מניות באמבלייז טוענים כי קופחו בעת מכירת השליטה בחברה על ידי בעלי המניות העיקריים והם דורשים פיצוי של 13 מיליון שקל, כך עולה מבקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה אתמול לביהמ"ש המחוזי בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

התובע הייצוגי ניר צרפתי טוען באמצעות עוה"ד עמית מנור ויוקי שמש, כי הוא ובעלי מניות נוספים נפגעו בעקבות הסכם מכירה בין בעלי המניות העיקריים באמבלייז דאז — קרן פורטיסימו (16%) ונפתלי שני (14%) - לבין חברת ההשקעות בי.ג'י.איי שנחתם באוגוסט האחרון.

לפי הבקשה, מ־2010 היו בחברה ארבעה בעלי מניות מהותיים: פורטיסימו ונפתלי שני, קרן שרודרס (15%) ודונלד סטרום (9%). לפי התביעה, לסטרום ולשרודרס לא היו נציגים בדירקטוריון, כך, שפורטיסימו ושני שלטו בחברה דרך הדירקטוריון.

בסוף 2010 מכרה אמבלייז את מניות חברת פורמולה מערכות לידי החברה הפולנית אסקו תמורת 139 מיליון דולר. לפי התביעה, ממועד מכירת האחזקות בפורמולה ועד למועד החתימה על ההסכם עם בי.ג'י.איי, עמדה יתרת המזומנים של החברה על כ־150 מיליון דולר. "חרף קופת המזומנים", טוען צרפתי בתביעתו, "לא טרח הדירקטוריון לחלק דיבידנדים לבעלי המניות או לפתח פעילויות בחברה".

ב־14 באוגוסט נחתם הסכם שבמסגרתו רכשה בי.ג'י.איי את אחזקותיהם של פורטיסימו, שני ושלושה בעלי מניות נוספים. לפי התביעה, התמורה למוכרים לפי ההסכם "יוצרת אפליה בוטה בין המוכרים לבין חברי הקבוצה המיוצגת". כך, נטען בתביעה, למוכרים ניתנת הטבה בדמות קבלת תמורה מרווחים עתידיים הצפויים מהליכים בענייני פטנטים שמנהלת החברה.

יובל כהן מייסד פורטיסימו יובל כהן מייסד פורטיסימו יובל כהן מייסד פורטיסימו

לעומת זאת, חברי הקבוצה אינם נהנים מתנאים דומים. הקיפוח מתבטא בכך שעליהם להמשיך להיות בעלי מניות עד להכרעה בתביעות הפטנטים כדי ליהנות מפירות התביעות.

"בעת מכירת השליטה", כך נכתב, "חל איסור על המוכרים לעשות שימוש במשאבי החברה כדי לגרוף פרמיה מופרזת על חשבון בעלי המניות האחרים".

כיום נמצאת אמבלייז במרכז סאגת השליטה באי.די.בי, שעה שאלכסנדר גרנובסקי מתכנן לנצל את קופת המזומנים של החברה כדי לרכוש את השליטה בקבוצה של נוחי דנקנר.

מפורטיסימו לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות