אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית: "מנהלי שמן התעשרו מהטעיית הציבור" צילום: שי סלינס

בקשה לייצוגית: "מנהלי שמן התעשרו מהטעיית הציבור"

לטענת המבקש, החברה ידעה כי הקידוח יבש כבר בספטמבר - ולא במועד הדיווח בתחילת השבוע שעבר; שמן: "החברה פעלה לאורך כל הדרך בשקיפות, אמינות ועל פי החוק"

21.10.2013, 09:38 | זוהר שחר לוי

"חברת שמן גז ונפט והעומדים בראשה גרפו לכיסם 65 מיליון שקל מציבור המשקיעים בתרמית, תוך הפצת מידע כוזב וניצול מידע פנים", כך לפי בקשה לאישור תביעה ייצוגית שהוגשה נגד החברה בימים האחרונים לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

הבקשה הוגשה בעקבות דיווחי החברה בשבוע שעבר, שלפיהם קידוח הנפט ים 3 נמצא יבש, והיא מופנית גם כנגד יו"ר החברה גבי אשכנזי והמנכ"ל יוסי לוי.

הפרסום על כישלון הקידוח התקבל כחודש לאחר ששמן דיווחה כי התגלו "סימני נפט משמעותיים" בים 3. בהסתמך על מידע זה - כך לטענת התביעה - רכש התובע הייצוגי עו"ד יוגב חלפון ממשרד חלפון ניירות ערך של שמן.

אך לטענתו של חלפון, כבר ב־22 בספטמבר ידעו בחברה שהקידוח יבש, ולמרות זאת נתנה החברה למשקיעים לממש את האופציה ולגייס כסף לחברה.

בעקבות הדיווחים, כך נטען, גייסה החברה יותר מ־30 מיליון שקל מאנשים פרטיים ומגופים שהסתמכו על "ההודעות הבלתי מהימנות שהפיצה" ו־35 מיליון שקל נוספים על ידי מימוש האופציה על ידי המשקיעים. חלפון טוען כי על החברה והעומדים בראשה להשיב את הסכום - 65 מיליון שקל. "מדובר בהטעיה בוטה של בעלי המניות כמו גם התעשרות שלא כדין של החברה והעומדים בראשה".

יו"ר שמן גבי אשכנזי, צילום: עמית שעל יו"ר שמן גבי אשכנזי | צילום: עמית שעל יו"ר שמן גבי אשכנזי, צילום: עמית שעל

משמן נמסר כי "החברה והעומדים בראשה פעלו לאורך כל הדרך בשקיפות ובאמינות, על פי החוק ובהתאם לכללי רשות ני"ע ובליווי ייעוץ משפטי. החברה תלמד את פרטי התביעה, ביחד עם יועציה המשפטיים, ותגיב בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות