אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יי.פי מורגן בהמלצה חמה לפרוטליקס: המניה תזנק ב-60%

ג'יי.פי מורגן בהמלצה חמה לפרוטליקס: המניה תזנק ב-60%

בבנק צופים לחברה המפתחת תרופה למחלת הגושה הכנסות של 51 מיליון דולר ב-2014 - גבוה ב-10% מהתחזיות; מניית החברה קופצת ב-6% בבורסה

21.10.2013, 16:07 | שי סלינס

ג'יי.פי מורגן החל לסקר היום (ב') את חברת התרופות הישראלית, פרוטליקס, יצרנית התרופה מבוססת תאי הגזר למחלת הגושה, ב"תשואת יתר" וסיפק למניה מחיר יעד של 7 דולרים - פרמיה של 60% על מחיר השוק. 

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מאמינים כי השיווק של תרופת הדגל של פרוטליקס- אלליסו (Elelyso) במדינות נוספות בעולם בנוסף לשיתוף הפעולה עם ממשלת ברזיל מספקים אישור לטכנולוגיה שמפתחת החברה", נכתב בבנק ההשקעות.

בג'יי.פי מורגן צופים הכנסות הגבוהות בכ-10% מהתחזיות בוול סטריט למכירות החברה בשנים 2014 - 2015. "אנחנו מאמינים כי התרופות של החברה שנמצאות בקנה יתורגמו להכנסות נוספות, זאת למרות שנכון לעכשיו הם חסרות ערך", כתבו בבנק.

לפי הבנק ההכנסות של פרוטליקס יסתכמו ב-2014 ב-51 מיליון דולר ויצמחו ל-72 מיליון דולר ב-2015, כאשר מכירות האלליסו צפויות להסתכם בתקופה זו ב-275 מיליון דולר.

התמחור של מחיר היעד של המניה (7 דולרים) מתחלק בין 4 דולרים להכנסות העתידיות מאלליסו, כ-2 דולרים לטכנולוגיה של החברה וכדולר אחד לקופת המזומנים של החברה.

דוד אביעזר מנכ"ל חברת פרוטליקס דוד אביעזר מנכ"ל חברת פרוטליקס דוד אביעזר מנכ"ל חברת פרוטליקס

תרופת הדגל של פרוטליקס היא כאמור האלליסו לטיפול במחלת הגושה. מחלת זו היא הנפוצה מבין מחלות הקשורות באחסון ליפידים והנה מחלה מטבולית תורשתית הנגרמת מחסר באנזים הגלוקוצרברוזידאז. כתוצאה מחסר זה, חומר שומני בשם גלוקוצרברוזי מצטבר באיברים כמו הטחול והכבד וגורם להגדלתם ופוגע בתפקודם.

כל התרופות למחלה זו עוסקות במתן האנזים החסר באמצעות עירוי. ישנם כ-10 אלף חולים במחלה בעולם שהטיפול בה נחשב ליקר מאוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות