אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החלה במינויים: פרופ' נתן זוסמן ימונה לחבר הועדה המוניטרית של בנק ישראל צילום: נמרוד גליקמן

החלה במינויים: פרופ' נתן זוסמן ימונה לחבר הועדה המוניטרית של בנק ישראל

זוסמן הוא מנהל חטיבת המחקר בבנק. הוא יבוא במקומו בוועדה של בארי טאף, שיפרוש מבנק ישראל בסוף החודש. פלוג: "זוסמן יביא עמו לוועדה המוניטרית ניסיון עשיר"

21.10.2013, 16:17 | אמנון אטד

נגידת בנק ישראל הנכנסת, ד"ר קרנית פלוג החליטה היום (ב') למנות את פרופ' נתן זוסמן, מנהל חטיבת המחקר בבנק, לחבר בוועדה המוניטרית, במקומו של בארי טאף שיפרוש מבנק ישראל בסוף החודש. המינוי ייכנס לתוקפו ב-1 בנובמבר וזוסמן ימשיך לשמש כמנהל חטיבת המחקר.  

קראו עוד בכלכליסט

זוסמן, בן 53, הוא בעל תואר ראשון ותואר שני בכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובעל תואר דוקטור בכלכלה מאוניברסיטת ברקלי. הוא כיהן כמרצה במחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית משנת 1993 וכפרופסור חבר משנת 2004 וכיהן כראש המחלקה בשנים 2000-2003.

באוקטובר 2011 מונה זוסמן למנהל חטיבת המחקר בבנק. בנוסף לניהול השוטף של עבודת החטיבה, מוביל זוסמן את השינוי הארגוני, במסגרתו מוקם בחטיבה אגף ליציבות פיננסית.  

פרופ פרופ' נתן זוסמן | צילום: מיקי אלון פרופ

זוסמן הוא גם חבר בוועדה לבחינת נושא הסדרי החוב, שהקימו שר האוצר יאיר לפיד והנגיד הקודם פרופ' סטנלי פישר.

פלוג ציינה היום כי זוסמן יביא עמו לוועדה המוניטרית ניסיון עשיר, הן בתחום המחקר הכלכלי והן בתחום התוויית המדיניות שיהווה תרומה חשובה לתהליך קבלת ההחלטות של הוועדה.

הנגידה המיועדת הודתה לבארי טאף על 30 שנות עבודתו בבנק ישראל ועל תרומתו למשק הישראלי בשנים אלו. לדבריה, טאף מילא תפקיד חשוב בגיבוש המדיניות של בנק ישראל בעת המשבר הפיננסי שהחל בשנת 2008, בדגש על מדיניות המט"ח של הבנק בתקופה מאתגרת זו. כמו כן, טאף הרים תרומה משמעותית לעבודתה של הוועדה המוניטארית של בנק ישראל, בה היה חבר מאז שהוקמה בשנת 2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות