אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקפה חדשה בסין נגד רשת מערבית: סטארבקס גובה מחירים מופרזים צילום: בלומברג

מתקפה חדשה בסין נגד רשת מערבית: סטארבקס גובה מחירים מופרזים

כתב של ערוץ הטלוויזיה הממלכתית של סין דיווח כי הרשת האמריקאית גובה על קפה לטה 4.43 דולר - 30% יותר מהמחיר בסניפי הרשת בארה"ב

21.10.2013, 18:26 | סוכנויות הידיעות

רשת סטארבקס בסין גובה מחירים מופרזים וגורפת רווחים שמנים, כך טוען כתב של ערוץ הטלוויזיה הממלכתית של סין CCTV. 

רשת בתי הקפה הגדולה בעולם היא החברה הזרה האחרונה שנמצאת תחת מתקפה מצד התקשורת בסין לאחר שכבר מתחה ביקורת חריפה על חברות זרות נוספות כגון אפל בעקבות בדיקות רגולטוריות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הידיעה, קפה מסוג לטה בגודל בינוני עולה בסטארבקס בבייג'ין 27 יואן (4.43 דולר) - 30% יותר מעלותו בסניפי הרשת בארה"ב.

סטארבקס בסין, צילום: בלומברג סטארבקס בסין | צילום: בלומברג סטארבקס בסין, צילום: בלומברג

"סטארבקס יכלה ליהנות מהמחירים הגבוהים בסין בעיקר הודות לאמונם העיוור של לקוחותיה ברשת ובמותגים מערביים בכלל", אמר ל-CCTV וואנג ז'נדונג ראש איגוד יצרני הקפה בשנחאי. גם באחד מהעיתונים היומיים במדינה הופיעה טענה דומה לגבי מחיריה של סטארבקס.

בתגובה מסרה הנהלת הרשת כי אסטרטגיית התמחור של החברה בסין – שעל פי הערכות החברה תהיה השוק הגדול ביותר שלה אחרי ארה"ב עד שנת 2014 – תלוי בעלויות מקומיות כגון עבודה ומוצרים, השקעות בתשתית, שערי המטבע ומחירי הנדל"ן. 

"לכל שוק של סטארבקס יש את הייחוד שלו ושם יש לרשת הוצאות תפעוליות שונות. כך שאי אפשר להסיק מסקנות לגבי מחירים בשווקים אחרים על סמך שוק אחד בלבד ", נאמר בהצהרה.

לעיתים קרובות עלותם של מוצרים מיובאים גבוהה יותר בסין יחסית למדינות אחרות בשל מיסוי גבוה. סין החלה לערוך ביקורת מחירים של מוצרים שונים החל מאבקת חלב וכלה בתרופות והמחירים הגבוהים על מוצרים מיובאים גורמים ביקורת חריפה מצד רגולטורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות